Yatağa Aç Girenler

İktidar, ekonomik krizin faturasını vatandaşa kesmek üzere acı reçete hazırlığına girişirken yoksulluk her geçen gün daha da derinleşiyor.CHP’nin “iktidarımızda kimse yatağa aç...

İktidar, ekonomik krizin faturasını vatandaşa kesmek üzere acı reçete hazırlığına girişirken yoksulluk her geçen gün daha da derinleşiyor.

CHP’nin “iktidarımızda kimse yatağa aç girmeyecek” vaadini abartılı bulan iktidar ve yakın çevresi “Türkiye’de açlık yok, aç insan yok” diye karşılık veriyordu.

TBMM’de bu konuda yaşanan bir tartışma tutanaklara da geçmişti.

CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay, 14 Aralık 2020 tarihinde, Meclis’te yaptığı konuşmada, "Millet aç, millet perişan. Evet herkesin midesine bir şey giriyor, kuru ekmek giriyor” demişti.

Altay’ın bu sözlerine AK Parti Milletvekili Şahin Tin "O zaman aç değiller demektir" karşılığını vermişti.

İstanbul Planlama Ajansı’nın (İPA) yaptığı araştırma yoksulluktan yatağa aç giren vatandaşlar olduğunu ve sayılarının da az olmadığını bir kez daha ortaya koydu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vergi Adaleti! 24 Haziran 2024 | 81 Okunma Küçük Suriye! 21 Haziran 2024 | 165 Okunma İktidar Kanadı Zorda 19 Haziran 2024 | 452 Okunma Yumuşamaya Ne Oldu? 17 Haziran 2024 | 282 Okunma MHP’nin Rahatsızlığı 14 Haziran 2024 | 749 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar