Uygulanmayan Anayasa

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’la CHP Genel Başkanı Özgür Özel yarın görüşecekler.Özel, görüşmenin TBMM’de veya AK Parti Genel Merkezi’nde yapılmasını...

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’la CHP Genel Başkanı Özgür Özel yarın görüşecekler.

Özel, görüşmenin TBMM’de veya AK Parti Genel Merkezi’nde yapılmasını tercih edeceğini açıklamıştı. Görüşmenin Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda yapılacağı konuşulmuştu ancak dün akşam saatlerinde görüşmenin AK Parti Genel Merkezinde olacağı açıklandı. Bu karar Erdoğan'ın taleplerine duyarlı davrandığını gösteriyor.

Özel, görüşmenin yerini sorun etmeyeceğini, görüşmenin içeriğinin önemli olduğunu, bu nedenle Saray’a da gidebileceğini de daha önce açıklamıştı.

Erdoğan’ın gündeminde “yeni anayasa” var. Yeni anayasa konusunu Özel’e açacağını ve CHP’den de destek bekleyeceğini söylemişti.

Özel’in gündemi ise farklı.

Özel’in gündeminde CHP’li belediyelerin iktidar tarafından engellenmesi, Cumhurbaşkanın imzasını bekleyen projeler, ekonomik kriz, emeklilerin maaş artışı beklentisi, milletvekili seçilen ancak serbest bırakılmayan Can Atalay’ın ve Gezi Parkı tutuklularının durumu, atanamayan öğretmenler, söz verildiği halde kaldırılmayan mülakat uygulaması. Yargı başta olmak üzere devlet kurumlarının tarikatlar tarafından parsellenmiş olması gibi konular var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Emekli Mitingi 24 Mayıs 2024 | 6 Okunma Türkiye’nin İhtiyaç Sıralaması 22 Mayıs 2024 | 1.866 Okunma Siyasi Tasfiye 20 Mayıs 2024 | 1.922 Okunma Devleti Dönüştürmenin Sonuçları 17 Mayıs 2024 | 118 Okunma Önceki Genelgelere Ne Oldu? 15 Mayıs 2024 | 186 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar