Tarikat sorununun boyutu

Türkiye'nin yeniden rotasını çağdaş uygarlık yönüne çevirmesi için CHP'ye ve laik cumhuriyetle, Atatürk'le sorunu olmayan bütün siyasi partilere görev düşmektedir. CHP'nin ve diğer muhalefet partilerinin, muhafazakâr kesimden oy almayı engelliyor...

CHP ve laiklikle sorunu olmayan partilerin "güçlendirilmiş parlamenter sistem"e dönüş projesini topluma anlatırken, laikliğin dinsizlik olmadığını, laik devletin inanç özgürlüğünün güvencesi olduğunu da çok iyi anlatmaları gerekir.

Eski GATA'nın Başhekim Yardımcısı Dr. Ali Edizer'in sosyal medyadan yaptığı laiklik ve medeni kanun karşıtı açıklamaları büyük tepki çekince görevinden alındı.

Edizer'in yansıttığı görüntü ve verdiği mesaj Anayasa'ya bağlı olarak çalışmakla sorumlu olan devlet memurluğu, kamu yöneticiliğiyle bağdaşmayan bir görüntüdür.

Edizer üzerinden başlatılan tartışmalarda, bu kişinin bir istisna oluşturduğu, dolayısıyla görevinden alınmasıyla sorunun çözüldüğü savunuldu.

Ancak sorun, Edizer'le ve onun görevden alınmasıyla çözülecek kadar basit bir sorun değildir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İktidarın yönetememe sorunu 28 Ekim 2020 | 376 Okunma Bekir Coşkun'un farkı 26 Ekim 2020 | 736 Okunma Merkez sağ sorunu 23 Ekim 2020 | 796 Okunma İktidarın İyi Parti'den beklentisi 21 Ekim 2020 | 1.000 Okunma Maden işçisinin isyanı 19 Ekim 2020 | 643 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum