Suriye’de durum

İSTER savaş ister başka bir felaket olsun bir soruna çözüm ararken öncelik insani boyut olmalı...Suriye’nin Halep kentinin nasıl bir harabeye, nasıl bir enkaza dönüştüğünü gördük. O harabeler...

İSTER savaş ister başka bir felaket olsun bir soruna çözüm ararken öncelik insani boyut olmalı...
Suriye’nin Halep kentinin nasıl bir harabeye, nasıl bir enkaza dönüştüğünü gördük. O harabeler arasında çocukların, kadınların nasıl panik içinde oradan oraya koşuşturduğunu da izledik.
Suriye’de durum
Dün Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ı dinledikten sonra, Suriye’de acil çözüm bulunması gereken en önemli sorunun çocuklara, kadınlara, yaşlılara insani yardım ulaştırılması olduğu bir kez daha ortaya çıktı.
Kaynak’ın verdiği bilgiler Türkiye’nin bu konuda elinden gelen çabayı gösterdiği ve diğer ülkelerden çok daha fazla yardımcı olduğunu gösteriyordu.
YETİM-ÖKSÜZ ÇOCUKLAR
İnsanın içini acıtan o kadar çok öykü var ki...
Örneğin savaşta yetim-öksüz kalan Suriyeli çocuklar...
Sadece Türkiye’ye getirilenlerin sayısı 4 bin...
Daha fazla yetim-öksüz çocuk sınırın Suriye tarafında var...
Bazısı annesini bazısı babasını bazıları ise ikisini birden kaybetmiş durumda...
AFAD’ın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın önceliği bu çocukların bakımı...
Türk halkının yardımseverliği tartışılmaz. Çocuklara gönderilen yardımların yanı sıra devlet olanakları da seferber edilmiş durumda.
Annesiz-babasız kalmış bu çocuklar bizim de çocuklarımız. Türk aileler bu çocuklarla yakından ilgileniyor.
Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın verdiği bilgilere göre bu çocukları sahiplenmek, evlat edinmek veya korucuyu aile olarak bakmak isteyen birçok başvuru var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Merkez sağ sorunu 23 Ekim 2020 | 794 Okunma İktidarın İyi Parti'den beklentisi 21 Ekim 2020 | 998 Okunma Maden işçisinin isyanı 19 Ekim 2020 | 641 Okunma Anayasa'yı yok saymak 16 Ekim 2020 | 928 Okunma Hazine'ye bağlanmış hortumlar 14 Ekim 2020 | 793 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar