Sağduyuya olan ihtiyaç

TÜRKİYE yaşamsal önemde bir süreçten geçiyor. İçeriden ve dışarıdan Türkiye’yi, Suriye gibi bir içsavaşa sürükleme gayretleri çok açık görülüyor. Üç...

TÜRKİYE yaşamsal önemde bir süreçten geçiyor.


İçeriden ve dışarıdan Türkiye’yi, Suriye gibi bir içsavaşa sürükleme gayretleri çok açık görülüyor.

Üç yönden gelen terör saldırıları, terör örgütlerine verilen dış silahlı ve siyasi destek, sınırlarımızda beliren tehditler, Türkiye’nin aynı anda birçok cephede ve çok dikkatli bir mücadele yürütmesini gerektiriyor.

İçinden geçtiğimiz süreçte Türkiye’nin en fazla ihtiyacı olan sağduyudur.

Bir kaos, içsavaş ortamına sürüklenmemek için yönetimin ortak akılla, halkın sağduyuyla hareket etmesine her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.

Terörle mücadelenin, demokrasi ve hukuk kurallarından sapmadan güvenlik güçleri tarafından yürütülmesi, tahriklere gelinmemesi yaşamsal önemde.

Terör örgütlerinin amaçlarına hizmet etmemek için, sokak çatışması çağrılarına, teşviklere karşı durulması ve sağduyunun elden bırakılmaması gerekiyor.

Türkiye’yi Suriye’ye çevirmek isteyenlerin oyununun bozulması için herkese, her kuruma soğukkanlı ve sağduyulu davranma görevi düşüyor.

Türkiye çok yönlü saldırı altında kaldığı bu süreci ancak demokratik sabır, olgunluk, hukukun üstünlüğü ve sağduyulu davranışla aşabilir.

Teröristle mücadele güvenlik güçlerine, suç-ceza süreci yargı erkine ait bir görevdir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Virüsün önüne yine emekçiler atıldı 02 Aralık 2020 | 710 Okunma İmamoğlu ve Yavaş'tan sosyal devlet dersleri 30 Kasım 2020 | 2.227 Okunma Başarılı gözükmek uğruna... 27 Kasım 2020 | 2.126 Okunma Dar alanda siyaset 25 Kasım 2020 | 784 Okunma İktidarın baş döndüren manevraları inandırıcılık sorunu yarattı 23 Kasım 2020 | 2.507 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar