Normal, nasıl da ulaşılmaz bir lüks haline geldi

Normalin lüks haline geldiği davranışlar sadece günlük yaşamımızla sınırlı değil. Siyasal, sosyal, kültürel birçok normal davranışımız da çok uzaklarda, ulaşılması zor, lüks davranışlara dönüştü.

Bugün günlerden ne, ben kaç yaşındayım, sokağa çıkma yasağı var mı, ben hangi saatlerde çıkıyordum diye düşünmeden dışarıya çıkmak...

Korona salgını günlük yaşamımızı altüst etti.

Salgın öncesi hayatın olağan akışı içinde farkına bile varmadan yaptıklarımız artık ulaşılması güç, özlediğimiz, lüks davranışlar haline geldi.

Örneğin maskesiz dışarı çıkmak.

Karşılaştığınız bir dostla tokalaşıp, sarılmak, öpüşmek.

Bir kafede oturup, korkmadan sohbet edip bir şeyler atıştırmak veya ailece, arkadaşlarla, dostlarla akşam yemeğini dışarıda yemek.

Bugün günlerden ne, ben kaç yaşındayım, sokağa çıkma yasağı var mı, ben hangi saatlerde çıkıyordum diye düşünmeden dışarıya çıkmak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Güçlendirilmiş iktidar 11 Ocak 2021 | 1.201 Okunma Seçimle gelen seçimle gitmek istemeyince 08 Ocak 2021 | 1.563 Okunma Gerçek sorularımız varken... 06 Ocak 2021 | 788 Okunma Normal, nasıl da ulaşılmaz bir lüks haline geldi 04 Ocak 2021 | 874 Okunma Kötü bir yıldı ve kötü yönetildi 01 Ocak 2021 | 1.240 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar