Milletçe uyanık olmalıyız

TERÖR örgütleri, Türkiye’yi kaosa sürüklemek, çökertmek için her yolu deniyor ve anlaşılıyor ki denemeye devam edecekler.Özellikle 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden sonra terör örgütlerinin...

TERÖR örgütleri, Türkiye’yi kaosa sürüklemek, çökertmek için her yolu deniyor ve anlaşılıyor ki denemeye devam edecekler.
Özellikle 15 Temmuz kanlı darbe girişiminden sonra terör örgütlerinin Türkiye’de saldırıları arttı. Her türlü yöntemi kullanıyorlar. Reina’daki vahşi eylem bunun son örneği.

Türkiye, daha öncekilere göre belki de daha karanlık bir süreçten geçiyor. Bu bakımdan, Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun dün söylediği gibi milletçe her zamankinden daha uyanık olmalıyız; şiddeti, saldırıyı teşvik edenlerin oyununa gelmemeliyiz. Terör eylemlerini tartışırken, terörün amaçlarına hizmet etmemeli, alet olmamalıyız. Kamplaşmak, aynı görüşte olmayanları peşin hükümle suçlu ilan etmek, hedef göstermek yerine, teröre karşı ortak tepki vermeli, birlik, beraberlik içinde hareket etmeliyiz.

Terörün, demokratik-laik Türkiye Cumhuriyeti’nin ve milletin düşmanı olduğunu; insanları tahrik etmenin, şiddeti teşvik etmenin, kutuplaştırmayı keskinleştirmenin, ‘dahili ve harici bedhahların’ ekmeğine yağ sürmek olduğunu unutmamalıyız.


KILIÇDAROĞLU’NA SUİKAST İHBARI

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bekir Coşkun'un farkı 26 Ekim 2020 | 651 Okunma Merkez sağ sorunu 23 Ekim 2020 | 796 Okunma İktidarın İyi Parti'den beklentisi 21 Ekim 2020 | 999 Okunma Maden işçisinin isyanı 19 Ekim 2020 | 641 Okunma Anayasa'yı yok saymak 16 Ekim 2020 | 928 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar