Meclis de Anayasayı Yok Saydı

Yargıtay 3. Ceza Dairesi Anayasa Mahkemesi’nin Hatay Milletvekili Can Atalay’ın serbest bırakılması yönündeki iki kararını da uygulamadı.Anayasayı yok saydı.Bununla da kalmadı, Meclis’e yazıyla...

Yargıtay 3. Ceza Dairesi Anayasa Mahkemesi’nin Hatay Milletvekili Can Atalay’ın serbest bırakılması yönündeki iki kararını da uygulamadı.

Anayasayı yok saydı.

Bununla da kalmadı, Meclis’e yazıyla kararını gönderdi. Kararın Meclis Genel Kurulu’nda okunmasını ve Can Atalay’ın milletvekilliğinin düşürülmesini istedi.

Meclis Başkanı Numan Kurtulmuş bu anayasa ihlâline ortak olmamak için yurtdışına çıktığı sırada kararı Başkanvekili Bekir Bozdağ okuttu. Can Atalay’ın milletvekilliğinin düştüğünü söyledi.

Böylece Meclis de anayasayı yok saymış oydu.

Yargıtay ve Meclis’in anayasayı yok sayması sadece yetkin hukukçular tarafından değil, geniş toplum kesimleri tarafından da eleştirildi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yerel Seçim Sonrası 26 Şubat 2024 | 685 Okunma Ekonomideki Gidiş 23 Şubat 2024 | 165 Okunma Atatürk’e Saldırmak 21 Şubat 2024 | 314 Okunma CHP'nin Yoğunlaşması Gereken Alanlar 19 Şubat 2024 | 437 Okunma Siyanürle Altın Madenciliği Yasaklanmalı 16 Şubat 2024 | 196 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar