Kumpas davalarını sarsacak karar

İZMİR Adliyesi’nde katliam yapmak üzere gelen teröristleri canı pahasına durduran, kahraman şehit polis Fethi Sekin’e ve teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan adliye memuru Musa Can’a Allah’tan...

İZMİR Adliyesi’nde katliam yapmak üzere gelen teröristleri canı pahasına durduran, kahraman şehit polis Fethi Sekin’e ve teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit olan adliye memuru Musa Can’a Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum.
Şehit polis Fethi Sekin, büyük bir görev sorumluluğu ve cesaretiyle İzmir Adliyesi’nde büyük bir katliamı önledi. Koca yürekli bu kahraman polis memurunun geride bıraktığı ailesine sahip çıkmak devletin, toplumun, hepimizin görevidir. Ruhu şad olsun.
DAVALAR SİL BAŞTAN
Askeri Yargıtay Daireler Kurulu, detaylarını arkadaşımız Fevzi Kızılkoyun’un haberinde okuyacağınız gibi bütün kumpas davalarını kökünden sarsacak çok önemli bir karara imza attı.
Kurul, kesinleşmiş olsa bile bir mahkeme kararını FETÖ’cü hâkim veya hâkimlerin vermiş olmasını yeniden yargılama sebebi saydı.
Bu karar kumpas davaları olarak bilinen davalar dahil olmak üzere FETÖ’cü hâkimler tarafından verilen kararların yok sayılması ve yargılamanın yeniden yapılması anlamına geliyor.
Bu karar gereğince yapılacak yeniden yargılama sonucu, FETÖ’cü hâkimlerin mağdur ettiği asker, polis veya sivil bütün vatandaşların mümkün olduğunca mağduriyetlerinin giderilmesi, görevlerine geri dönmeleri, maddi-manevi kayıplarının hakkıyla karşılanması açısından önemli bir kapı açıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bekir Coşkun'un farkı 26 Ekim 2020 | 651 Okunma Merkez sağ sorunu 23 Ekim 2020 | 796 Okunma İktidarın İyi Parti'den beklentisi 21 Ekim 2020 | 999 Okunma Maden işçisinin isyanı 19 Ekim 2020 | 641 Okunma Anayasa'yı yok saymak 16 Ekim 2020 | 928 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar