Emekliler Sokağa İndi

Emekliler haklarını aramak için dün 81 ilde sokağa indiler.Ankara Tandoğan meydanında da CHP’nin Büyük Emeklilik Mitingi yapıldı.CHP’nin emeklilerin sorunlarına karşı kulağını tıkayan iktidar...

Emekliler haklarını aramak için dün 81 ilde sokağa indiler.

Ankara Tandoğan meydanında da CHP’nin Büyük Emeklilik Mitingi yapıldı.

CHP’nin emeklilerin sorunlarına karşı kulağını tıkayan iktidar karşısında emekli mitingi düzenlemesi ve konuyu gündemde tutması bütün kamuoyunda destek gördü.

Emekli maaşının hesaplanmasında uygulanan maaş bağlama oranını neredeyse yarı yarıya düşüren AK Parti iktidarı, Türkiye’yi sağlanan sosyal haklar konusunda da Avrupa sonuncusu yapmış durumda.

Uluslararası Çalışma Örgütü’ne (ILO) göre Türkiye, sosyal koruma ve harcamaların milli gelire oranı sıralamasında Avrupa’da sonuncu.

Sosyal harcamalar, başta yaşlılık olmak üzere; sağlık hizmetleri ve gelir güvencesine erişim, işsizlik, hastalık, maluliyet, işyerinde yaralanma, çocuklu aileler için doğum veya haneye temel geliri sağlayan kişinin kaybedilmesi hallerini kapsıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yumuşamaya Ne Oldu? 17 Haziran 2024 | 18 Okunma MHP’nin Rahatsızlığı 14 Haziran 2024 | 735 Okunma Sığınmacı Politikası Büyük Sorun 12 Haziran 2024 | 1.320 Okunma İYİ Parti'nin Siyasi Yelpazedeki Yeri 10 Haziran 2024 | 1.811 Okunma Kayyım Süreci Başladı 07 Haziran 2024 | 172 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar