Devleti Dönüştürmenin Sonuçları

Türkiye’nin gündeminde yine, “darbe, komplo, kumpas, 17-25 Aralık, hükümete karşı isyan” iddiaları havada uçuşuyor.Nedeni, suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan’ı yurtdışına...

Türkiye’nin gündeminde yine, “darbe, komplo, kumpas, 17-25 Aralık, hükümete karşı isyan” iddiaları havada uçuşuyor.

Nedeni, suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan’ı yurtdışına kaçmak üzereyken Ankara Esenboğa Havaalanı’nın girişinde yakalayan emniyet mensuplarının önce açığa sonra gözaltına alınmaları ve haklarında soruşturma başlatılması.

Soruşturma; bu emniyet mensuplarının “anayasal düzeni değiştirmek, hükümete karşı isyan suçu işlemek üzere anlaşmak” diye özetlenebilecek çok ağır bir suçlamaya dayanıyor.

Suçlamanın kaynağı ise Ayhan Bora Kaplan’ın eski adamı Serdar Sertçelik’in emniyet mensuplarının; Bekir Bozdağ, Hasan Doğan, Fahrettin Koca, Sadık Soylu aleyhine ifade vermeye zorladıkları iddiası.

Sertçelik, bu iddiaları yurtdışından yaptığı telefon görüşmelerinde dillendiriyor.

Sertçelik’in, iki ayağından vurulduktan sonra, ev hapsinde elektronik kelepçeyle tutulurken yurtdışına kimler tarafından, nasıl kaçırıldığı konusu ise henüz aydınlanmış değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Küçük Suriye! 21 Haziran 2024 | 137 Okunma İktidar Kanadı Zorda 19 Haziran 2024 | 434 Okunma Yumuşamaya Ne Oldu? 17 Haziran 2024 | 268 Okunma MHP’nin Rahatsızlığı 14 Haziran 2024 | 744 Okunma Sığınmacı Politikası Büyük Sorun 12 Haziran 2024 | 1.325 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar