CHP'ye Karşı Geniş İttifak

Cumhur İttifakı’nın dışında kalan muhalefet partileri de kendi adaylarını çıkararak fiilen CHP’ye karşı ittifakı genişlettiler.6’lı Masa’nın 14-28 Mayıs 2023 seçimlerini...

Cumhur İttifakı’nın dışında kalan muhalefet partileri de kendi adaylarını çıkararak fiilen CHP’ye karşı ittifakı genişlettiler.

6’lı Masa’nın 14-28 Mayıs 2023 seçimlerini kaybetmesinden sonra iktidardan çok CHP’yi ve bir önceki Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirmeyi temel politika haline getiren İYİ Parti; İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere kendi adaylarını çıkarak tavrını netleştirdi.

Sandık sonuçları gösteriyor ki İYİ Parti’nin İstanbul, Ankara ve İzmir’de büyükşehir belediye başkanlıklarını kazanması pek mümkün değil.

İYİ Parti adaylarının üç büyük kentte alacakları oylar seçilmelerini sağlamayacak ancak CHP adaylarının kazanmasını zorlaştıracak, bu da iktidarın adayına yarayacaktır.

DEM Parti de İYİ Parti gibi kedi adaylarıyla seçime girmeye karar verdi.

İYİ Parti, İstanbul’da Buğra Kavuncu’yu, DEM Parti Meral Danış Beştaş ve Murat Çepni’yi büyükşehir belediye başkanlığına aday gösterdi. Beştaş resmi aday. Çepni ise eş aday. Beştaş belediye başkanı seçilirse Çepni de fiilen “eş başkan” olacak.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP'nin Yoğunlaşması Gereken Alanlar 19 Şubat 2024 | 307 Okunma Siyanürle Altın Madenciliği Yasaklanmalı 16 Şubat 2024 | 195 Okunma Aday Belirleme Sürecinin Sancıları 14 Şubat 2024 | 614 Okunma CHP'ye Karşı Geniş İttifak 12 Şubat 2024 | 719 Okunma Felaket Üstüne Siyaset 09 Şubat 2024 | 133 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar