At izi it izine karışmamalı

TÜRKİYE Cumhuriyeti, tarihinin en büyük tehlikesini 15 Temmuz'da yaşadı.Demokratik-laik devleti yıkmak üzere FETÖ’nün yıllarca sinsi bir şekilde Türk Silahlı Kuvvetleri içine yerleştirdiği ve...


TÜRKİYE Cumhuriyeti, tarihinin en büyük tehlikesini 15 Temmuz'da yaşadı.
Demokratik-laik devleti yıkmak üzere FETÖ’nün yıllarca sinsi bir şekilde Türk Silahlı Kuvvetleri içine yerleştirdiği ve cuntalaştırdığı bir şebeke kanlı bir darbe girişiminde bulundu. 246 vatandaşımızın şehit olması, binlercesinin yaralanması pahasına halk darbe girişimini püskürttü. Tankların önüne yattı, üstüne çıktı, helikopter ateşine göğsünü gerdi, uçakların bombaladığı Meclis’e, Cumhurbaşkanlığı’na, Genelkurmay Başkanlığı’na, emniyet müdürlüğüne koştu, canı pahasına darbecileri yakalayıp, teslim etti...

Türkiye Cumhuriyeti ipten döndü...

O günden sonra Türkiye’nin nasıl içeriden kuşatıldığını hayretler içinde öğrendik. Cumhurbaşkanı’nın canına nasıl kastettiklerini, komutanları nasıl derdest ettiklerini, devleti yönetenlerin hemen yanı başındaki görevlilerin FETÖ’nün emrinde asker ve sivil bürokratlar olduğunu şaşırarak gördük. Her gün çıkan yeni bilgilerle ne kadar büyük ve yaşamsal bir tehlikeyi atlattığımızı daha iyi anlıyoruz.

FETÖ İLE MÜCADELE

Ortaya saçılan gerçekler, Türkiye’nin bir beka sorunu haline gelmiş FETÖ ile çok ciddi şekilde mücadele etmesi gerektirdiğini gösterdi.

15 Temmuz’dan bu yana sayıları bini aşan okul, dernek, yurt, şirket kapatıldı, FETÖ’nün yaşamın her alanında nasıl örgütlendiği gözler önüne serildi.

Asker ve sivil devlet kurumlarından yüz binleri aşan kamu görevlisi ya açığa alındı ya meslekten çıkarıldı. Bu süreç devam ediyor. Her gün asker, polis, öğretmen, yargıç, savcı birçok meslekten görevli kararnamelerle meslekten çıkarılıyor.

FETÖ ile mücadeleye toplumun her kesiminden büyük bir destek var.

Bu sorunun Türkiye’nin bekasıyla ilgili bir sorun olduğunu kavrayan herkes ve her kurum devletin yürüttüğü bu mücadeleye katkı vermeye çalışıyor.

Muhalefet partileri de FETÖ’nün kanlı darbe girişimine karşı iktidarın yanında durdu, birlikte mücadele etmek için gayret gösterdi.

AT İZİ İT İZİ

Demokratik-laik hukuk devleti olarak Türkiye, FETÖ ile mücadeleyi hukuk içinde ve yargı eliyle yürütmek durumunda.

FETÖ bahane edilerek hukuk dışına çıkılmamalı; Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk davalarında gördüğümüz gibi fırsat bu fırsattır düşüncesiyle hareket edilmemelidir.

FETÖ’cü polis, savcı ve yargıçların yaptığı gibi gözlerine kestirdikleri herkesi aynı torbaya atma girişimleri karşısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “At izi it izine karışmamalı” uyarısında bulunmuştu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bekir Coşkun'un farkı 26 Ekim 2020 | 638 Okunma Merkez sağ sorunu 23 Ekim 2020 | 796 Okunma İktidarın İyi Parti'den beklentisi 21 Ekim 2020 | 999 Okunma Maden işçisinin isyanı 19 Ekim 2020 | 641 Okunma Anayasa'yı yok saymak 16 Ekim 2020 | 928 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar