2016’dan çıkan dersler

GERİDE bıraktığımız 2016 yılından geleceğimiz için almamız gereken önemli dersler var...GERİDE bıraktığımız 2016 yılından geleceğimiz için almamız gereken önemli dersler...

GERİDE bıraktığımız 2016 yılından geleceğimiz için almamız gereken önemli dersler var...
GERİDE bıraktığımız 2016 yılından geleceğimiz için almamız gereken önemli dersler var...
Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) ele geçirilmesinin nelere yol açabileceğini acı ve kanlı bir biçimde gördük...
Emir-komuta zincirinin bozulduğu, Anayasa’nın ve yasaların uygulanmadığı, üstlerin astlara bağlı olduğu, emirlerin komutanlardan değil terör örgütüne dönüşmüş cemaat liderinden alındığı bir orduyla, demokrasinin ve Cumhuriyet’in nasıl bir uçuruma sürüklenebileceğini yaşadık.
Bu ordunun, kanlı bir darbeyle boğuştuktan 1 ay sonra sınırlarımız dışında savaşmasına ihtiyaç duyulduğunu da gördük.
Büyük bir badire atlattıktan 1 ay sonra Suriye’de operasyona başlayan TSK şimdi ülke bütünlüğünü korumak için El Bab’da savaşıyor. Mehmetçik orada, karda, kışta, soğukta Türkiye için şehit oluyor.
Bu gerçek bize, TSK’nın her zaman güçlü olması, siyasetin ve cemaatlerin dışında tutulması gerektiği konusunda önemli bir ders verdi.
SAHİP OLDUĞUMUZ HAZİNE
2016 bize sahip olduğumuz en önemli hazinenin, demokratik-laik Cumhuriyetimiz olduğunu da gösterdi.
Tanklara, uçaklara, helikopterlere karşı duran halk, demokrasinin, laik Cumhuriyet’in en büyük ortak paydamız olduğunu öğretti.
Bu durum, bundan sonra en fazla sahip çıkmamız gereken değerleri gözlerimizin önüne serdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bekir Coşkun'un farkı 26 Ekim 2020 | 665 Okunma Merkez sağ sorunu 23 Ekim 2020 | 796 Okunma İktidarın İyi Parti'den beklentisi 21 Ekim 2020 | 999 Okunma Maden işçisinin isyanı 19 Ekim 2020 | 641 Okunma Anayasa'yı yok saymak 16 Ekim 2020 | 928 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar