Yan odadaki yuvarlak masa

 Düş gücü yüksek bir arkadaşım vardı. Ona göre, herhangi bir “oval” ofisin hemen yanında yer alan “kare” şeklindeki odaya yerleştirilmiş “yuvarlak” masada dört kişi...

 

Düş gücü yüksek bir arkadaşım vardı. Ona göre, herhangi bir “oval” ofisin hemen yanında yer alan “kare” şeklindeki odaya yerleştirilmiş “yuvarlak” masada dört kişi oturmaktaydı.

Masanın yalnızca orta bölümüne odaklanan oda aydınlatmasının dışında kaldıkları için, etrafındakileri görememekteydik. Muhtemelen masanın üstünde, yüzey kaplaması olarak yer alan bir dünya haritası da vardı.

Ne zaman dünyanın her hangi bir yerinde, onların başının altından çıktığı aşikar bir musibet belirse bu masa aklımıza gelirdi. Arkadaşımın en büyük fantezisi, bir kereliğine de olsa o masanın bir ucuna ilişip, nasıl karar verdiklerine tanık olabilmekti!

Benim fantazyalarım ise her zamanki gibi daha kuruydu! Bırakın küresel düşünmeyi, yerel ölçekteki kara gözlüklü karar alıcılardan, ulusal ölçektekilere bile zar zor terfi edebilmiştim.

Gerçi, normal bir ülkede gerçek üstü diye tanımlanabilecek bir gündem bizim ülkemizde o kadar olağanlaşmış, sıradanlaşmıştı ki benim fanteziler gittikçe değersizleşti .

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Babacı” erkeklere selam olsun 16 Haziran 2019 | 3 Okunma Gelseler bir dert gelmeseler başka… 09 Haziran 2019 | 26 Okunma İmamoğlu’nun taşradaki etkisi Gezi’den neden farklıdır? 07 Haziran 2019 | 111 Okunma Giderayak AKP’nin bıraktığı… 21 Mayıs 2019 | 99 Okunma İyi ki Ruslar var 11 Mayıs 2019 | 50 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar