Jüpiter aşkına

Kavun peynir ile kurulan sofra keyif amaçlıdır. Deniz kenarı ister. Muhabbet örgütlenmesi gerektirir.Böyle sofralarda “yeryüzü” konuları rakıya mezedir. Masa başındakilerin uzmanlıklarına göre(!)...

Kavun peynir ile kurulan sofra keyif amaçlıdır. Deniz kenarı ister. Muhabbet örgütlenmesi gerektirir.

Böyle sofralarda “yeryüzü” konuları rakıya mezedir. Masa başındakilerin uzmanlıklarına göre(!), “ihanet, siyaset, ticaret” üçgeninde konular gidip gelir. Dünya hali, hem de en somut biçimiyle masada soslanır, ateşe verilir.

İçince maraza çıkarmayanlardan bir masa oluşturulmuşsa, tartışmaların sonu hep mutlu bitmeye meyillidir. Her sofranın mutlaka bir ayıkı vardır; o amacından sapan lafları toparlar, hatta ustaca herkese onatır.

 

En tehlikelisi iki kişilik masadır. Baştan gözbebeği teması kuruldu zannedilirken, sonu hüsranla biten nice masalar görülmüştür.

 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Bunlaaar ve CeHaPe zihniyeti” ne giden bakanlar kurulu bildirgesi 01 Aralık 2020 | 98 Okunma Kadına yönelik şiddet ne zaman başlar, nasıl gelişir 25 Kasım 2020 | 101 Okunma Hekimlerden neden nefret ederler? 21 Kasım 2020 | 382 Okunma Başınız sağolsun. Pardon hangisi? 17 Kasım 2020 | 203 Okunma Her insanın bir veda konseri olmalı 07 Kasım 2020 | 46 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar