Gelseler bir dert gelmeseler başka…

Anayasa Değişikliği Referandumu’na giden yolun taşlarının hızla döşendiği yıllardaydık. Yol taşı döşemeciliğinde ince işçilik gerektirmeden, kabaca “Batı...

Anayasa Değişikliği Referandumu’na giden yolun taşlarının hızla döşendiği yıllardaydık. Yol taşı döşemeciliğinde ince işçilik gerektirmeden, kabaca “Batı karşıtlığı yaratma” oyunu sergileniyordu.

Bu yolda çalışan mahir ağaların elini tutan olmadığı için, o hızla bir de Rus uçağı düşürüldü. Kimsenin ne olduğunu pek anlamadığı “kaza!” sonrası biz Türk halkı ve dahi siyasi iktidar, ahlanıp vahlanarak Putin’in nasıl intikam alacağını düşünür olduk.

Eski KGB ajanı, yıların kurdu intikam için çok basit yöntemler kullandı: Domates almadı, turist göndermedi... Araya sıkıştırdığı doğal gaz, nükleer santral gibi diğer kazanımlarını burada konu dahi yapmıyoruz!

Domates tamam da, gelmişine geçmişine en üst düzeyde küfür edilen Batı Avrupalı turist 2016 yaz ayları için gelmemeye karar vermişken, üstüne bir de Rus boykotu gelince turizm yandı gülüm keten helva oldu.

Bunun üzerine siyasi iktidar iç turizmi hareketlendirme çağrısı yaptı. Otelci aksiyonlar verdi, fiyatlar Türk lirasına çevrilip düşürüldü. Böylece Anadolu halkı 2016 yılının Temmuz ayında, Ramazan’ın bitimiyle araçlarına atlayıp sahilere akın etti.

Coğrafyanın kader olup olmadığı yüksek düzeyde tartışıla dursun, halkımız kendisine en yakın plaj kentini tercih etti. Mesela Kuşadası, Aydın ve İzmir’den yerli turist alırken, daha güneydeki Alanya; Konya, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Mersin gibi illerden konuk kabul etti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tanıtım Geliştirme Ajansıyla gözleri turizm gelirlerinde 11 Temmuz 2019 | 22 Okunma YÖK Başkanına “Kız Üniversitesi” hatırlatması 03 Temmuz 2019 | 16 Okunma Şimdi S-400’leri nereye yerleştireceğiz? 29 Haziran 2019 | 3 Okunma İmamoğlu’nun Christiane Amanpour ile söyleşisi neden önemliydi 28 Haziran 2019 | 96 Okunma Cumhurbaşkanlığı Turu küme düştü 27 Haziran 2019 | 37 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar