Doğaya teslim olduğunda rahatlarsın

 Bazen her olumsuzluk üst üste gelir. Somut ağrıların, soyut sancıların süregiden dertlenmelerinle birleşip, karabasanlarını katmerlerleştirir.Yaşam enerjini zaten birileri soğurmaktadır. Bazen mevsimsel...

 

Bazen her olumsuzluk üst üste gelir. Somut ağrıların, soyut sancıların süregiden dertlenmelerinle birleşip, karabasanlarını katmerlerleştirir.

Yaşam enerjini zaten birileri soğurmaktadır. Bazen mevsimsel döngü gereği, istemeden de olsa doğa bu sömürüye ortaklık eder. Mesela, normalini yaşayan bir kış günü, saat dilimini oynayanlarca daha da kısaltılıp karartılınca, çekilmez hale gelir. Hiç bitmeyeceğini sandığın bir grilik, yaşama dair umutsuzluğunu pekiştirmektedir.

Derken, o sinsice yağan yağmur birden dellenip pencereye vurmaya başlar. Beşinci kata ulaşmış ince belli palmiyenin yaprakları, eğilip bükülerek bir orkestra şefi gibi daha önce seslendirilmemiş bir oratoryayı yönetmektedir. Yükselen çok sesli kantoya uzun dallı hurma ağaçları da eşlik eder.

Palmiyelerin üstündeki asalak, biçimsizce kesilmiş kuru dal dipleri havalarda uçuşur. O, her sabah kalktığında yerinde duruyor mu diye kontrol ettiğin sakin deniz celallenmiştir. Her zamankinden farklı olarak dalgalar bembeyaz köpüklerle sahili döver.

Hava sıcaklığı birden artar. Bu, daha da güçlenecek bir lodosun, bir düzensizliğin belirtisidir. Beş dakika içinde doğaya uygun olmayan, onu hiçe sayarak inşa edilen her yapı yıkılmaya yüz tutmuştur. Sahipleri nafile çabalarla karşı koymaya çalışır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Domuz deyip geçmeyin 27 Eylül 2019 | 808 Okunma Bulut çağında kötülükle nasıl mücadele edeceğiz? 26 Ağustos 2019 | 51 Okunma Kurban Bayramında post savaşları 13 Ağustos 2019 | 36 Okunma Bisiklette Kolombiya örneği 05 Ağustos 2019 | 98 Okunma Jüpiter aşkına 28 Temmuz 2019 | 28 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar