Başınız sağolsun. Pardon hangisi?

Artık kayıplarımızı taziye mesajları üstünden, eğer biraz daha ünlüyse medya haberleri ile öğrenir olmuştuk. Ülkenin bölünmüşlüğü ölüm haberlerinin veriliş şekline de yansıyordu.

Alışveriş için girdiğim dükkan sahibi sahte bir sırıtma ile başsağlığı diledi. Yüz kasları ile ağzından çıkan sözlerin arasındaki uyumsuzluğa aşina olmasam, alay ediyor zannedecektim.   

Ona yanıt olarak istemsizce, “Hangisi?” demişim… Haklıydım, son bir haftada o kadar çok sevdiğimi, o denli yakın hissettiğim insanı COVID-19 nedeniyle kaybetmiştim ki, doğal nedenle ölen komşumuzdan bahsettiğini bile anlayamamıştım.

Sahi, hangisiydi? Çocukluğumu, ilk gençliğimi paylaştığım, ailemden çok beraber olduğum lise arkadaşım mı? Biyoloji dersinde, erkeklerin o kaçınılmaz sonu olan prostat büyümesinden etkilenip doktor olan yakışıklıyı mı söylemişti? 

Hani şu, COVID-19’un bir meslek hastalığı olmadığı konusunda direten sağlık bakanlığının görmezden geldiği üroloji uzmanını mı?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Bunlaaar ve CeHaPe zihniyeti” ne giden bakanlar kurulu bildirgesi 01 Aralık 2020 | 99 Okunma Kadına yönelik şiddet ne zaman başlar, nasıl gelişir 25 Kasım 2020 | 101 Okunma Hekimlerden neden nefret ederler? 21 Kasım 2020 | 382 Okunma Başınız sağolsun. Pardon hangisi? 17 Kasım 2020 | 204 Okunma Her insanın bir veda konseri olmalı 07 Kasım 2020 | 48 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar