‘Tosuncuk’un yargı planı

"Yaşam standardı yurtdışında sürdürülebilir olmaktan çıktığı için Türkiye'ye dönmeyi cezaevine girme pahasına kafaya koymuş olabilir. Bunun için de avukatlarıyla birlikte 'az cezayla...

"Yaşam standardı yurtdışında sürdürülebilir olmaktan çıktığı için Türkiye'ye dönmeyi cezaevine girme pahasına kafaya koymuş olabilir. Bunun için de avukatlarıyla birlikte 'az cezayla kurtulmasını sağlayabilecek' savunmaya dayalı bir hukuki plan hazırlamış olması kuvvetle muhtemel."

Yukarıdaki satırlar, pazar günü yayınlanan 'Bir dijital vurgunun anatomisi' başlıklı yazımdan. Çiftlikbank vurgununun 'Tosuncuk' lakaplı mimarı Mehmet Aydın'ın üç yıl sonra neden Türkiye'ye dönme kararı aldığını da tartışan bir yazıydı son yazım. Bu konuda artık elimizde daha net bulgular var. Haber kaynaklarımla yaptığım görüşmeler sonucunda Tosuncuk'un teslim olma sebebi konusunda yeni bilgiler edindim. Mehmet Aydın'ın bir planı var.

Aydın'ın gayri resmi sorgusunda, daha doğrusu Mali Şube polisleriyle yaptığı ilk görüşmede "Borçlarımı ödeyeceğim" demesi önemli. Öte yandan "Ailem, çevresinden ve mağdurlardan çok tepki gördü. Ben de ailemle bu konuda çok fazla sorun yaşadığım için teslim olmaya karar verdim" de diyor. Burası işin 'sureti haktan görünme' yönü.

Daha önemlisi şu sözleri:

"Alacaklıların listesini ve şirketle ilgili belgeleri de yanımda getirdim....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sikkeden Bitcoin’e paranın hikâyesi 19 Eylül 2021 | 112 Okunma Bir skandallar vakfının anatomisi 12 Eylül 2021 | 380 Okunma Medikal demokrasilerde aşı muhalefeti 11 Eylül 2021 | 23 Okunma Körfez’deki ‘karanlıklar prensi’ 05 Eylül 2021 | 452 Okunma Türkiye-Pakistan ekseninde dehşet dengesi 01 Eylül 2021 | 12 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar