Kâbe İsyanı’nı bastıran ‘Müslüman’ Fransız timi!

"Cemaat istese de istemese de Cübbeli Ahmet Hoca'nın televizyon ekranlarından; Youtube, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya mahfillerine kadar pek çok alanda sık sık arz-ı endam eylemesinin İsmailağa Cemaati'ne hatırı sayılır bir...

"Cemaat istese de istemese de Cübbeli Ahmet Hoca'nın televizyon ekranlarından; Youtube, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya mahfillerine kadar pek çok alanda sık sık arz-ı endam eylemesinin İsmailağa Cemaati'ne hatırı sayılır bir PR hizmeti olarak döndüğünü teslim etmek gerek.

Cemaat mensupları her ne kadar Cübbeli Ahmet Hoca'yı 'Mahmut Efendi'nin veliahtı olarak görmese de Cübbeli, şu anda İsmailağa'nın topluma dönük yüzünü temsil ettiği için davranışları ve sözleri cemaati de bağlıyor."

Yukarıdaki satırlar, bu köşede 4 Aralık 2010 tarihinde yayınlanan Ahmet Mahmut Ünlü portresinden. Aradan 12 yıl geçti, Mahmut Ustaosmanoğlu Hoca geçtiğimiz ay vefat etti. Ve Cübbeli o dönemde yazdığımız gibi 'veliaht' değil, zaten kendisi de bunu söylüyor.

Bununla birlikte Cübbeli, eski popülerliğini koruyor, bu konuda yani popülaritesinin bekası konusunda en ufak bir tehdit hissettiğinde de dikkat çekici açıklamalar yapıp 'ilgi odağı' olmayı beceriyor. En son herkese, bir tabip edasıyla aşı olmaya çağırdı mesela!

VAHHABİLİĞİ KURAN ESRARENGİZ CASUS

Bu hafta Üç Boyutlu Portre'de Ahmet Mahmut Ünlü'nün Selefilik ve Vahhabilik tehdidi ile ilgili...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD’nin, ‘Büyük Ejderha’ ile ilk imtihanı 05 Ağustos 2022 | 4 Okunma Ulus devletler, CIA’in devletçiklerine karşı... 31 Temmuz 2022 | 189 Okunma Dohuk provokasyonunun perde arkası -2 29 Temmuz 2022 | 40 Okunma Kâbe İsyanı’nı bastıran ‘Müslüman’ Fransız timi! 24 Temmuz 2022 | 1.263 Okunma Dohuk provokasyonunun perde arkası 22 Temmuz 2022 | 13 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar