Bayan Harris’in ezoterik tanrıçası!

'Kamalatmika'… Kısaca 'Kamala' da diyorlar. Önemli Hindu 'devi'lerinden (Sanskritçe'de 'tanrıça' anlamına geliyor) biri. Hatta belki de en önemlisi.Maddi manevi zenginlik tanrıçası Lakshmi'nin Tantrik (Hint Ezoterizmi) formu olarak da...

'Kamalatmika'… Kısaca 'Kamala' da diyorlar. Önemli Hindu 'devi'lerinden (Sanskritçe'de 'tanrıça' anlamına geliyor) biri. Hatta belki de en önemlisi.

Maddi manevi zenginlik tanrıçası Lakshmi'nin Tantrik (Hint Ezoterizmi) formu olarak da kabul ediliyor. Yani Kamala ile Sri Lakshmi aslında aynı 'tanrıça'.

Kamalatmika, onuncu ve sonuncu 'Mahavidya'. (10 Hindu tanrıçası!) Ayrıca evli kadınların kocalarına sağlık ve uzun yaşam dilemek için tapındığı; doğurganlık, aşk, güzellik, ahenk, evlilik, çocuk ve fedakârlık tanrıçası Parvati'nin de on formundan biri.

Gravürlerde dört fil tarafından banyo yaptırılan dört kollu bir...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Parayı ve istihbaratı takip et, kadını bul’ 29 Kasım 2020 | 272 Okunma Falkland’ın intikamını eliyle aldı 27 Kasım 2020 | 239 Okunma Suud’un ‘iyi polis-kötü polis’ oyunu 23 Kasım 2020 | 6 Okunma Japonya’daki telekulak şifreleri 22 Kasım 2020 | 209 Okunma Edebiyatçı Kekeç’in ebediyet yolculuğu 16 Kasım 2020 | 12 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar