ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Ezoterik örgütler ve GTÖ

Tarih sayfaları, pek çoğu ölmüş ama bir kısmı halen faaliyetlerine devam eden ezoterik tarikat/örgütlerle dolu .

Ferhat Ünlü
Ferhat Ünlü Sabah Gazetesi
17 Haziran 2018 | 919
Tarih sayfaları, pek çoğu ölmüş ama bir kısmı halen faaliyetlerine devam eden ezoterik tarikat/örgütlerle dolu. Hepsinin ortak özelliği devletlerle rekabet içinde olmaları ve devletlere rağmen egemenlik alanı tahkim etmeye çalışmaları. Bu örgütler tarih boyunca, jeostratejik manada dünyanın merkezinde yer alan Türkiye'yi ve İstanbul'u da hedef seçmişler. Kudüs'ü korumak üzere görevlendirilmiş Tapınak Şövalyeleri'nin Hatay ve Kıbrıs'ta önemli üsleri bulunuyordu mesela.
Daha önceki yazılarımda Gülen Terör Örgütü'ne (GTÖ) ilham kaynağı olduğundan bahsettiğim Tapınak Şövalyeleri; siyasi güçlerinden ötürü krallıklar, dini kimliklerinden ötürü kilise ve ekonomik güçlerinden ötürü de aristokrasi için bir tehdit haline gelince tarih sahnesinden silindiler.
GTÖ, Haçlılar'ın özel kuvvetleri gibi çalışan Tapınakçılar'ın 'yerli varyasyonu' olarak aynı amaçla faaliyet gösteriyor.
Türkiye bir hafta sonra, tarihinin belki de en kritik seçimi için sandık başına gitmeye hazırlanırken küresel güçlerin hedefindeki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti aleyhine yürütülen kampanyanın neferliğini yürütmeleri de bu amacın bir parçası.

GÜLEN'İN İLHAM KAYNAKLARI
Şimdi tarihteki ezoterik örgütlerden en bilinenlerinin listesini çıkaralım ve bunların GTÖ ile benzerlik/ farklılıklarını yorumlamaya çalışalım:

?Töton Şövalyeleri:
Fransız ağırlıklı Tapınak Şövalyeleri'nin Almanya'daki benzeri. 12. yüzyılda kurulmuştur.
Tapınakçılar, krallık, kilise ve aristokrasi işbirliğiyle 14. yüzyılda ortadan kaldırıldıysa da Tötonlar günümüzde sembolik olarak halen aktiftir. Nazi lideri Hitler'in esin kaynaklarından birinin Tötonlar olduğu söylenir.

Gül Haçlılar:
16. yüzyılda Avrupa'da kurulmuş ezoterik örgüt.

Masonlar:
Resmi olarak 17. yüzyılda İngiltere'de kurulan, ancak kökeni Tapınak Şövalyeleri'ne hatta M. Ö. 960 yıllarında Kudüs'te Süleyman Tapınağı'nı inşa ettiği söylenen Hiram Usta'ya kadar giden ezoterik, inisiyatik tarikat/örgüt.
Dinler üstü, küresel bir yapıya sahiptir, seçkincidir.

?İlluminati:
1776'da, Aydınlanma Çağı'nda Almanya'da kurulan bir gizli cemiyet. Geçmişte Goethe ve Herder gibi yazarların da üye olduğu bu gizli örgütün günümüzde varolup olmadığı tartışmalıdır. Kimi yorumcular, dikkatlerin, ortadan kalkmış İlluminati üzerinde toplanmasını sağlayarak asıl gizli küresel örgütlerin perdelendiğini ileri sürüyorlar.

?Thule Örgütü:
1918'de Almanya'da kurulan, Nazilerin ilham kaynağı milliyetçi örgüt.

Altın Şafak Hermetik Cemiyeti:
1888'de İngiltere'de kurulan inisiyatik cemiyet. Üyeleri arasında okültist İngiliz yazar Aleister Crowley de bulunuyordu.

?Ordo Templi Orientis:
19. yüzyılın başında kurulmuş bir kardeşlik örgütü. Crowley bu örgüte de üye idi.

Kuru Kafa ve Kemikler Cemiyeti:
19. yüzyılda ABD Yale Üniversitesi bünyesinde kurulan bir kardeşlik örgütü.

?Molly Maguires Örgütü:
ABD'de Pensilvanya'da etkin olmuş bir gizli İrlandalı işçi örgütü. 19. yüzyılda kurulmuş ve pek çok suç olayına karışmıştır.
Bütün bu örgütlerden ilham alan Gülen Terör Örgütü, kendisini kullanan güçler adına bir False Flag (sahte bayrak) operasyonu yürütüyor.
GTÖ'yü kullananlar bu örgüt sayesinde düşman/rakip addettikleri unsurun içine onun bir parçası olarak sızabiliyor. Ancak istihbaratın yazılmamış kaidesi gereği, deşifre olan her casus başarısız bir operasyonun delili haline dönüştüğü için GTÖ'nün 15 Temmuz'da tam anlamıyla deşifre olması 'sahte bayrak'ın başarısız olduğunun ve olmaya da devam edeceğinin kanıtı. Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER