Zülfü yare dokunmayan, sözümün gerçekten meclisten dışarı olduğu bir yazı…

“Zülfü yare dokunmak” deyimi uzun uzadıya anlatılması gereken bir ters durumu yansıtır. Genellikle istemeden ağızdan çıkan ve önemli kişileri gücendirmesi mümkün sözler için...

“Zülfü yare dokunmak” deyimi uzun uzadıya anlatılması gereken bir ters durumu yansıtır. Genellikle istemeden ağızdan çıkan ve önemli kişileri gücendirmesi mümkün sözler için kullanılır.

Eğer gücendirecek sözünüzü etrafta bundan etkilenecek kimseler varsa da söylemek niyetindeyseniz, konuşmanıza “Sözüm meclisten dışarı” diye başlarsınız.

Nezaket bunu gerektirir.

Bugün yazacağım konunun kimseyi gücendirmesi gerekmez. Sonuçta bize hayli uzak bir ülkede olup bitenlerden bahis açacağım.

Hindistan’dan…

Kalabalık bir ülke Hindistan; nüfusu 1 milyar 300 milyon. Halkının çoğunluğu Hindu olsa da, bir yönüyle dünyanın en kalabalık Müslüman nüfusuna sahip ikinci ülkesi durumunda. [En kalabalık Müslüman ülke 270 milyon nüfusuyla Endonezya.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İşe bakın: Birbirine benzemeyen partiler ittifak kurup uzun sürmüş iktidarları sona erdirmeye kalkışıyor… 03 Haziran 2021 | 1.698 Okunma Resmen darbe isteniyor.. Hem de CB Erdoğan’ın başkanıyla görüşeceği ülkede: ABD’de… 02 Haziran 2021 | 3.890 Okunma Soylu “ABD parmağı var” diyor.. Dış parmak, darbeler ve ABD.. Bir örnek olay… 01 Haziran 2021 | 2.502 Okunma Alınan gazeteler, okunan gazeteler.. Tartışma yersiz, İsrail ile ülkemiz birbirine hiç benzemiyor… 31 Mayıs 2021 | 1.803 Okunma Bilmeyenlere gazeteci gözünden Türkiye’nin mafyatik tablosu 30 Mayıs 2021 | 3.938 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar