Yurtdışına gidemeyen, yurtdışından kimselerin gelmediği bir ülkeye dönüşüyoruz…

Bereket Nijerya ile herhangi bir işim yok; işim olsa ve gitmeye kalksam havalimanına indiğim an o ülkeye alınmayacağım ve geldiğim uçakla geri gönderileceğim.Nijerya hükümeti, yalnızca Türklerin değil, korona...

Bereket Nijerya ile herhangi bir işim yok; işim olsa ve gitmeye kalksam havalimanına indiğim an o ülkeye alınmayacağım ve geldiğim uçakla geri gönderileceğim.

Nijerya hükümeti, yalnızca Türklerin değil, korona tehlikesi yüzünden, son 14 gün içerisinde Türkiye’yi, Hindistan’ı ve Brezilya’yı ziyaret etmiş kimselerin, ülkesine girmesine izin vermeyeceğini  duyurdu. 

Kurala uymayan havayolu şirketlerine, bir tek yanlış yolcu getirdiği takdirde, uçakta kaç kişi varsa hepsini sayıp adam başına 3.500 dolar ceza kesecek Nijerya.

Bu haberle bir Amerikan gazetesinde karşılaştım.

Afrika ülkesi Nijerya’nın tutumu bu.

İsrail ise Kovid-19 ağına takılan o üç ülkeye başkalarını da ekleyerek daha geniş bir karar aldı. Açıklanan karara göre, İsrail’de yaşayan insanlar, Türkiye, Hindistan, Brezilya, Ukrayna, Etiyopya, Güney Afrika ve Meksika’ya seyahat edemeyecekler. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sedat Peker beklenen ve bir türlü bulunamayan duvar yıkıcı olabilir mi? 11 Haziran 2021 | 1.760 Okunma Muhalefet treni bir kez daha kaçırmak istemiyorsa… 10 Haziran 2021 | 3.550 Okunma Erdoğan-Biden zirvesine günler kala manzara tuhaflaştı; bu işte başka bir iş var… 09 Haziran 2021 | 10.013 Okunma ‘Derin yazar’ bazen fazla derin sayılmayacak yazılar da yazar… 08 Haziran 2021 | 3.383 Okunma Peker’i dinlerken: Turan, Türk birliği derken.. ‘Son Türk devleti’nin hali nice böyle? 07 Haziran 2021 | 2.839 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar