Yerel seçim öncesi partiler tavırlarını belirlerken onlara bakarak hazırladığım benim değerlendirmem

Yerel seçime giderken ortalık biraz olsun aydınlanmaya başladı.İlk tespitler özetle şöyle:Partilerin büyük çoğunluğu seçime kendi adaylarıyla girecek.AK Parti ile MHP bu seçimde de mevcut birlikteliklerini...

Yerel seçime giderken ortalık biraz olsun aydınlanmaya başladı.

İlk tespitler özetle şöyle:

Partilerin büyük çoğunluğu seçime kendi adaylarıyla girecek.

AK Parti ile MHP bu seçimde de mevcut birlikteliklerini devam ettirecek; pazarlıkta anlaşabilirlerse onlara Yeniden Refah Partisi’nin de katılması mümkün.

CHP bu seçimde işbirliği için kapısını çaldığı İYİ Parti’den red cevabı aldı. İYİ Parti adına konuşanların bu kararı açıklarken benimsedikleri üsluba bakılırsa, seçimde İYİ Parti AK Parti’den daha fazla CHP’ye muhalefet edecek.

CHP şimdiye kadar seçime yalnız başına girdiğinde başarısız olacağını kabul eder bir alçak gönüllükle işbirliği arayışındaydı; bu seçimde adayları o yüzden şimdiden ‘seçilemeyecek aday’ görüntüsünü kazandı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Araştırmalarda oylar iki parti ve adayları arasında paylaşılır görünse de, bu seçimin sonucunu diğer partiler belirleyebilecek… 25 Şubat 2024 | 66 Okunma ABD başkanı bir telefon talimatıyla İsrail vahşetini durdurabilir mi? Geçmişte bunu yapan başkan olmuştu… 24 Şubat 2024 | 306 Okunma Uluslararası şöhret bulmuş bir Bulgar yazar, ‘sansürcülük’ ile alay ediyor  23 Şubat 2024 | 776 Okunma İktidarla muhalefetin güç göstersinde kim önde? İktidar karşısındaki partilerden ziyade başka bir şeyden korkuyor gibi… 22 Şubat 2024 | 3.140 Okunma Bazıları olanı çok sonra duyuyor.. Bazıları konuyu yanlış anlıyor.. Bazıları da yanlışı düzeltilse bile aldırmıyor… 21 Şubat 2024 | 1.040 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar