Yeni dönemin özelliklerini en iyi anlayan MHP ve lideri.. En az anlayan ise…

Türkiye 2017 yılında yapılan anayasa değişikliği referandumuyla ‘Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne (CHS) geçti ve o günle birlikte siyasetin ölçüleri değişti. Önceki bütün ölçülerin geçerliliğini yitirdiği bir dönem içerisindeyiz.

Siyasi alanın içerisinde bulunan, partilerde önemli görevler üstlenmiş olanların bir bölümü bu gerçeğin farkında, bir bölümü ise farkında değil. 

İktidar veya muhalefet sorumluluğu taşıyanlardan yeni dönemin özelliklerinin farkında olanlar ilk seçimde o özellikleri kendi lehlerine kullanabilmek için şimdiden derin hesaplar yapıyorlar.

Farkında oldukları halde yapılan hesapları bozmak isteyenler de var ve onlar da devredeler…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçimle gelen ve seçimle gelmeye talip olanlar kendilerini sorgulamaya açık tutmak zorunda 30 Eylül 2020 | 3.630 Okunma Azerbaycan ‘kardeş’, Ermeniler ile çözmemiz gereken sorun var; ama bize düşen ağabeylik ve sorun çözücülük olmalı… 29 Eylül 2020 | 1.269 Okunma “Erivan’a füze atalım” denilen ortamda ben taraflara dönüp “Savaşmayın, iyi geçinin” diyorum… 28 Eylül 2020 | 1.642 Okunma Rakip büyükse kaleyi küçültmek.. Yazımın konusu futbol ama siyasetle de yakından ilgili… 27 Eylül 2020 | 775 Okunma Şom ağızlı görünmek istemem, ama gelişmeler bana başka bir seçenek bırakmıyor 26 Eylül 2020 | 7.510 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar