Yangınlarla mücadelede bir önerim ve bir de dikkat isteyen bir uyarım olacak

Marmaris’teki yangının ilk çıktığı bölgede yaşayan bir dostumu ‘‘Geçmiş olsun’’ demek için aradım. Gecenin bir vakti o da evini terk etmek zorunda kalmış, şimdi yine evindeydi....

Marmaris’teki yangının ilk çıktığı bölgede yaşayan bir dostumu ‘‘Geçmiş olsun’’ demek için aradım. Gecenin bir vakti o da evini terk etmek zorunda kalmış, şimdi yine evindeydi. Kendisinden zorlayarak aldığım bilgi çevreden kulağına gelenlerdi. Çevre, yangının kasdi çıkarıldığı, çıkaranların da siyasi kimlikli olduğu kanaatindeydi. 

Kasdi, çıkaranlar siyasi kimlikli…

Sedat Peker’in eskiden yaptığı ‘‘Sakın ha, sokağa çıkmayın’’ uyarısını yangınlar üzerine tekrarlaması yangın bölgesinde konuşulanların onun da kulağına gittiğine işaret ediyor.

Türkiye ülkenin dört bir yanında patlak veren yangınlarla boğuşurken, birileri, Konya/Meram’daki bir eve baskın düzenleyip yedi kişiyi infaz ediverdi.

İnfaz haberini, olayın etnik kökene dayalı eski bir mahalle ihtilafının eseri olduğu bilgisi izledi.

Yangınlar ve cinayeti takip eden duyumlar ürperti verici…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD gezisi: Biden’la görüşülmemiş, ama sorun bakalım neden? 24 Eylül 2021 | 5.359 Okunma Endişeli muhafazakarlar varmış… Kimmiş onlar ve neden endişe ediyorlar? 23 Eylül 2021 | 2.981 Okunma İktidar dev binalar ve devleşen sorunlar açmazında… 22 Eylül 2021 | 3.364 Okunma Sorunlarımız var, ama çözme işini beceremiyoruz.. Muhatap aranıyorsa o da var…  21 Eylül 2021 | 2.027 Okunma Bugün yazımı iktidar yanlısı bir gazetenin üç yazarının köşelerinden göz açıcı bölümlere ayırdım 20 Eylül 2021 | 5.639 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar