Yalanla gerçeğin bulamaç yapıldığı bir dönem bu. Ezana tepki haberine böyle yaklaşıyorum…

Toplumu geren, bir kesimi diğerine kötü gözle bakmaya -hatta düşman bellemeye- sevk eden yaklaşımlar bana göre değil. O amaca hizmet edeceğini düşündüğüm konulardan evvel eski uzak durmaya...

Toplumu geren, bir kesimi diğerine kötü gözle bakmaya -hatta düşman bellemeye- sevk eden yaklaşımlar bana göre değil. O amaca hizmet edeceğini düşündüğüm konulardan evvel eski uzak durmaya çalışırım.

Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle İstanbul’da yapılacak gösteriye izin verilmemesi yüzünden duydukları rahatsızlığı dışa vuran kadınların ezanı ıslık çalarak protesto ettiği haberi üzerine başgösteren tartışmalar beni rahatsız eden son konu.

İlk işittiğimde mantıksız gelmişti, gerçek nasılsa ortaya çıkar diye zihnimi başka konularla meşgul etmeyi yeğledim. Sağolsun, Yıldıray Oğur, daha önce başka konularda da yaptığı titiz sorgulamayı bu kez de tekrarladı ve kadınların tepkisinin ezana değil, gösterilerine izin verilmemesine ve üzerlerine saldırılmasına olduğunu makul gerekçelerle gözler önüne serdi.

Ne beklersiniz? Ben olayın yatışmasını, ilk haberlere “Vay namussuz göstericiler, bunlarda din-iman yok” tarzında tepki verenlerin yanlışlıklarını anlamasını bekledim.

Kabataş ve Dolmabahçe.. 11 Eylül ve Irak’ın işgali…

Kabataş’ta, AK Partili bir belediye başkanının gelini olan genç bir kadına, bebeğiyle birlikteyken, çok sayıda gencin başörtüsü yüzünden tacizde bulunduğu iddialı olayı hatırlıyor musunuz?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
YSK kararının gerekçesi.. Medyamızın durumu.. Ve biraz da gülelim istedim… 23 Mayıs 2019 | 12.065 Okunma The Supreme Council is taking its time.. OK by me; but the busybodies make its job more complex… 22 Mayıs 2019 | 8 Okunma Gerekçeli karar geciktikçe iş içinden çıkılmaz hale geliyor.. Yenilenmeyi isteyenlerin işgüzarlıkları yüzünden… 22 Mayıs 2019 | 4.996 Okunma Turkey is in the spotlight.. News are adverse and disturbing.. But it lies in our power to turn the tide… 21 Mayıs 2019 | 40 Okunma Türkiye ilgi odağı.. Haberler olumsuz ve bu da rahatsız ediyor.. 21 Mayıs 2019 | 4.421 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar