“Washington’da bunlar da yaşandı” denmeyi hak eden iki olayı anlayan beri gelsin…

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Washington çıkarmasını ben de televizyondan izledim. ABD televizyonları o sırada Kongre’nin Temsilciler Meclisi kanadında devam eden azil soruşturması tanıklarının...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Washington çıkarmasını ben de televizyondan izledim. 

ABD televizyonları o sırada Kongre’nin Temsilciler Meclisi kanadında devam eden azil soruşturması tanıklarının ifadelerini canlı yayınlamayı tercih ettikleri için, Donald Trump’ın konuğuyla birlikte yaptığı basın toplantısını canlı veremediler.

Oysa son iki aydır ABD’de ismi en fazla anılan yabancı devlet başkanıydı Cumhurbaşkanı Erdoğan

Bizim kanallar görüşme boyu yorumcularıyla konuyu gündemde tuttu, basın toplantısını da baştan sona canlı aktardılar.

Kenan Evren’le başlayarak –Tayyip Erdoğan dahil- cumhurbaşkanı ve başbakanların ABD başkentini ziyaretlerini -bazısıyla birkaç kez- yerinde izledim. Turgut Özal Körfez Savaşı günlerinde Baba Bush tarafından Camp David’te ağırlandı; Tansu Çiller Beyaz Saray’a birkaç adım mesafedeki devletin resmi misafirhanesinde konuk edildi. Bunlar onlara gösterilen ilgiyi dışa vuran jestlerdi.

Ancak hiçbiri, önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Trump’ın uygun gördüğü sözlü iltifatlara muhatap edilmediği gibi, bir günün neredeyse bütününü kaplayacak süreklilikte bir ilgiyle ağırlanmadı da.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayasofya konusuna farklı bir bakış.. Uğur Mumcu’dan alıntılarla… 14 Temmuz 2020 | 7.689 Okunma Ayasofya sevdası bir günle sınırlı olanlar muhalifleri sindirme görevlerine döndüler… Alkış!!! 13 Temmuz 2020 | 7.469 Okunma Ayasofya yeniden cami oldu.. “Neden Ayasofya?”, “Neden şimdi?” sorularına cevabımdır… 11 Temmuz 2020 | 8.829 Okunma Türkiye neleri konuşuyor, ben ise kimsenin kulak vermediği konularla ilgileniyorum.. 10 Temmuz 2020 | 6.452 Okunma Ayasofya.. Çoklu baro.. Şehir Üniversitesi.. Sosyal medya.. İktidar cephesinin acelesi olduğu muhakkak da, bunun sebebi ne? 09 Temmuz 2020 | 6.183 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar