“Washington’da bunlar da yaşandı” denmeyi hak eden iki olayı anlayan beri gelsin…

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Washington çıkarmasını ben de televizyondan izledim. ABD televizyonları o sırada Kongre’nin Temsilciler Meclisi kanadında devam eden azil soruşturması tanıklarının...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Washington çıkarmasını ben de televizyondan izledim. 

ABD televizyonları o sırada Kongre’nin Temsilciler Meclisi kanadında devam eden azil soruşturması tanıklarının ifadelerini canlı yayınlamayı tercih ettikleri için, Donald Trump’ın konuğuyla birlikte yaptığı basın toplantısını canlı veremediler.

Oysa son iki aydır ABD’de ismi en fazla anılan yabancı devlet başkanıydı Cumhurbaşkanı Erdoğan

Bizim kanallar görüşme boyu yorumcularıyla konuyu gündemde tuttu, basın toplantısını da baştan sona canlı aktardılar.

Kenan Evren’le başlayarak –Tayyip Erdoğan dahil- cumhurbaşkanı ve başbakanların ABD başkentini ziyaretlerini -bazısıyla birkaç kez- yerinde izledim. Turgut Özal Körfez Savaşı günlerinde Baba Bush tarafından Camp David’te ağırlandı; Tansu Çiller Beyaz Saray’a birkaç adım mesafedeki devletin resmi misafirhanesinde konuk edildi. Bunlar onlara gösterilen ilgiyi dışa vuran jestlerdi.

Ancak hiçbiri, önceki gün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Trump’ın uygun gördüğü sözlü iltifatlara muhatap edilmediği gibi, bir günün neredeyse bütününü kaplayacak süreklilikte bir ilgiyle ağırlanmadı da.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yaptırımlar yine gündemde.. Amerika CB Erdoğan’ı ve Türkiye’yi gücendirmeyi göze alıyor.. Ne olur? 12 Aralık 2019 | 5.319 Okunma Pamuk değil, Sancar değil, peki de CB Erdoğan “Nobel ödülü bizde bir teröriste verildi” cümlesini neden söyledi? 11 Aralık 2019 | 9.460 Okunma Siyasette yanlışlar yapılırken ABD ile Türkiye yönetici elitlerinin verdiği tepkiler farklı.. Durum Türkiye’nin lehine değil ama… 10 Aralık 2019 | 4.611 Okunma CB Erdoğan ile Davutoğlu arasındaki tartışmayı anlıyorum, ama neden konu mal beyanına kaydı, onu anlamakta zorlanıyorum… 09 Aralık 2019 | 10.685 Okunma CB Erdoğan suçladı, suçlanan Davutoğlu eli yükseltti.. Yeni muhalefet siyasette yeni bir döneme kapı aralıyor… 08 Aralık 2019 | 8.190 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar