‘Uygarlığı kurtarmaya’ kararlı bir ekip bölgeyi ateşe vermeye hazır.. Bu üçlüye dikkat…

Benim doğruluğuna inandığım bir denklem şudur: “Kişinin hangi tür kitaplar okuduğunu söyleyin, ben de size onun nasıl biri olduğunu söyleyeyim.”

Peki ya hakkında kanaat sahibi olmak istenilen kişinin kitaplarla arası yoksa?

Yukarıdaki denklemi şu şekilde değiştirebilirim: “Arkadaşlarının kimler olduğunu söyleyin, size kim olduğunu söyleyeyim.”

ABD başkanı Donald Trump‘ın kitap kurdu olacağını düşünmek abes. Bir keresinde, konu açıldığında, “Benim vaktim mi var ki?” dediği biliniyor. Yine de, her gün attığı sayısız twit mesajları arasında, tavsiye ettiği bazı kitaplara rastlanıyor.

O kitapların başlıklarına bile bakılsa şu sonucu çıkarmak mümkün: Trump kendisini seviyor ve kendisini sevenlerin kitaplarını tavsiye ediyor. Tavsiye ettiği 11 kitaptan 9’u yalnızca onu izlediğini tekrarlayıp durduğu haber kanalının (Fox-TV) sunucu ve yorumcuları…

Tavsiye ettikleri, kendisini öven, rakip gördüklerine söven cinsten kitaplar…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir televizyon münazarasının ardından… 17 Haziran 2019 | 11.508 Okunma Tonight’s debate: Are the gladiators on TV or orators whose aim is to convince us to vote for them? 16 Haziran 2019 | 10 Okunma Bu akşam televizyonda gladyatörler mi savaşacak, yoksa ilimizi yönetmeye talip nezih siyasiler mi bizleri iknaya çalışacak? 16 Haziran 2019 | 790 Okunma Elections determine who is in power, anyone believes otherwise is a fool… 15 Haziran 2019 | 6 Okunma Seçimle gelen seçimle gider; aksini düşünen hata eder.. Bu tartışmayı İstanbul seçiminin tekrarı başlattı… 15 Haziran 2019 | 4.187 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar