Ülkeyi yarım asır geriye düşüren ‘darbeci’ gelenek hala varlığını sürdürüyor olabilir mi? “Olabilir” diyenler var da…

Geçmişte düştüğüm yanlışlığı bir kez daha asla yaşamak istemem. Bu benim genel ilkem.

O sebeple, 15 Temmuz hain darbe girişimini aylar öncesinden duyuran, girişimden sonra olacakları bile harfi harfine anlatan iki yazıyı ancak her şey olup bittikten sonra fark ettiğim için, şu günlerde “Darbe olabilir” öngörüsünü seslendiren yazılara özel önem veriyorum.

15 Temmuz’u aylar önce bilen iki yazı Türkiye gazetesinde çıkmıştı. Vaktiyle kendisini “Huzur veren gazete” olarak tanımlayan Türkiye gazetesi, şu günlerde, yine o tür yazılarla benim huzurumu kaçırıyor.

İki dönem ve her dönemin uyarıcı yazıları arasında önemli bir fark var: İlkinde uyarı yapılmış, kulak asan olmamış, ben bile onları dikkate almamışım, kehanet sayılabilecek yazılar, 15 Temmuz günü bir darbe girişimiyle birlikte ‘öngörü’ haline dönüşmüş… Şimdi ise, henüz uyarı aşamasında bulunuyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İçte ve dışta karşılaşılan sorunların temelinde tek bir sorun yatıyor.. Bütün sorunların anası olan esas sorun… 17 Şubat 2020 | 3.996 Okunma ABD ‘zengin’ birini başkan olarak denedi.. Ya ‘sosyalist’ biri ABD’ye başkan olursa? “Olmaz” demeyin… 16 Şubat 2020 | 901 Okunma Bir akıllı ve bir deli dünyaya bir şaheser kazandırmış.. Akıllı sonunda deliyi sahiplenmiş de… 15 Şubat 2020 | 3.916 Okunma “Ver mehteri” yaklaşımıyla buraya kadar.. Türkiye’nin bir yanlış adım daha atması telafisi imkansız sonuçlar getirebilir… 14 Şubat 2020 | 8.784 Okunma Yürütme yargıya baskı yapıyor ve savcılar ile yargıçlar bunu protesto edip istifa ediyor.. Yok, bizde değil, ABD’de… 13 Şubat 2020 | 4.058 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar