Türkiye ilgi odağı.. Haberler olumsuz ve bu da rahatsız ediyor..

Türkiye bugün dünyada hakkında en çok haber ve değerlendirme yazısı çıkan ülkeler listesinde ilk sıralarda yer alıyor...

Yalnız Türkiye’nin yakın ilişkide olduğu veya sorunlar yaşadığı ülkelerin medyasından gelmiyor bu ilgi, insanlarının haritadaki yerimizi bildiklerini sanmadığım ülkelerin gazete ve televizyonlarında bile adımız geçiyor.

Google arama motorunun haber bölümüne, birkaç yıl önce, ‘Turkey’ ve ‘Erdogan’ sözcüklerini verdim, bu iki sözcüğün içinde geçtiği haber ve yazılarla ilgili uyarıda bulunulması için; her gün bu yüzden uyarı bombardımanına muhatap oluyorum.

Aynı durum Apple’ın yeni başlattığı ‘News’ bölümü için de söz konusu. Ona da aynı sözcükleri takip ettiğimi bildirdiğim için her gün ABD’de çıkmış haberleri karşıma getiriyor program; gün boyu yenileniyor ve her seferinde yeni yazılarla karşılaşıyorum.

Dünyanın öndegelen yayın kurumları ya süreli temsilcilikler açmış ya da bir -hatta birden fazla- muhabirini özel görevle ülkemize göndermiş bulunuyor. Haberler ilk elden yazılıyor, değerlendirme yazılarında çeşitli kaynaklardan elde edilmiş bilgilere görüşülen yetkin kişilerden alınmış görüşler de eşlik ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Medya bu seçimle ilgili yayınlarıyla kendi mahvını da hazırlıyor… 20 Haziran 2019 | 5.610 Okunma Seçime 5 kala tablo iktidar cephesi için flu.. Tek umut yoğun medya desteğinde görünüyor… 19 Haziran 2019 | 7.641 Okunma The loss of Morsi and Egypt.. Turkey should find a way to mend its ties with Egypt… 18 Haziran 2019 | 23 Okunma Mursi’nin kaybı ve Mısır.. Türkiye Mısır’ı yeniden kazanmanın bir yolunu bulmalı… 18 Haziran 2019 | 4.601 Okunma Bir televizyon münazarasının ardından… 17 Haziran 2019 | 12.688 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar