Trump ve Trump-gilleri anlamaya çalışmak…

Trump-giller nerede duracaklarını bilmezler. Sağlıklı düşünemeyen zihinlerinde hep en ileriyi hedeflemek ve hedefe varıldığında bile daha ileriyi yeni hedef olarak seçmek vardır.

Bizim televizyonların saatler süren tartışma programlarını hayli zamandır izlemediğimi biliyorsunuz; galiba sıranın gazeteler ve köşe yazarlarına da gelmesi gerekiyor. Şu sırada göz attığım köşelerde karşıma çıkan değerlendirmeler gözlerimi boşuna yorduğumu düşündürmeye başladı.

“Havanda su dövmek” deyiminden haberdarsınızdır; resmen havanda su dövülüyor.

ABD’de Kongre’yi basmaya kadar varan gelişmeleri izlemedikleri için öngöremeyenlerin her şey olup bittikten sonra birer allame edasıyla ifade ettikleri görüşlere tahammül etmek gerçekten zor.

Trump tek, biricik ve yalnız değil

Her olaydan kendimize pay çıkarmak zorunda değiliz, bunu bir anlasak rahat edeceğiz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sakince düşünürsek: İktidarın önünde zorlu bir dönemeç var… 26 Ocak 2021 | 2.760 Okunma Sakince düşünürsek: İktidarın önünde zorlu bir dönemeç var… 26 Ocak 2021 | 4 Okunma Arap dünyasıyla yakınlaşmak isteniyor ama Arap dünyasının beslendiği haberler hiç olumlu değil 25 Ocak 2021 | 1.674 Okunma Amerikan yargısına bakın, darbe girişimcilerine ne yapıyor? 24 Ocak 2021 | 2.927 Okunma Her derde deva anahtar sözcüğü açıklıyorum 23 Ocak 2021 | 2.654 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar