Trump ve diğer popülist liderler.. Ve eski Roma geleneğini günümüzde hortlatmak…

Darbeler ve darbe girişimleri ile başka ülkelerde karşılaşıldığında ABD hemen üst perdeden akıl verme moduna girerdi. Şimdi ise demokrasiye darbe vurma girişimini söylemleri ve tavırlarıyla ülkenin başına dert olarak eski başkan Donald Trump açtı.

Uzaktan izlemesi bile hüzün verici. Bir ülkenin -hangi ülke olursa olsun- bu hale düşürülmesi orada yaşayanlar açısından keyif kaçırıcı olmalı. 

ABD günümüzde uzaktan bakanlara hüzün veriyor, vatandaşlarının ve orada yaşayanların da hiç kuşkusuz keyifleri müthiş kaçık durumdadır.

Ülkenin başkentinin sakinleri dünü evlerinde geçirmek zorundaydılar. Sokaklarda yalnızca güvenlik güçleri, gazeteciler ve günün etkinliklerine davetli az sayıda -bin kadar- insan vardı. 

Oysa, o gün, ülkenin seçimden başarıyla çıkmış olan başkanı yemin edip halkın kendisine tevdi ettiği görevini üstlenecekti.

Neşenin hakim olması gereken saatlerde neşeye ortak olması beklenecek halk ortalıkta görünmüyordu. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bugün Pazar.. “Helal olsun” dediğim haberler var bugün gündemimde… 21 Şubat 2021 | 1.631 Okunma Mağrur olmak için bugün pek az sebebimiz var 20 Şubat 2021 | 344 Okunma Mağrur olmak için bugün pek az sebebimiz var 20 Şubat 2021 | 788 Okunma Haberiniz olsun: Ülkemiz medyasının acınacak hale düştüğünün resmi çekildi 19 Şubat 2021 | 324 Okunma Haberiniz olsun: Ülkemiz medyasının acınacak hale düştüğünün resmi çekildi 19 Şubat 2021 | 2.694 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar