Trabzon’da oynanan maç sonrasında çıkan çatışmacı ortam üzerinde düşünürken aklıma gelenler

Süper Ligi uzaktan da olsa kaygıyla izleyenlerin görmek istemedikleri korkulu rüya Pazar akşamı gerçekleşti. Trabzon’da oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçı biter bitmez başlayan çatışmacı ortam, yine de...

Süper Ligi uzaktan da olsa kaygıyla izleyenlerin görmek istemedikleri korkulu rüya Pazar akşamı gerçekleşti. Trabzon’da oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe maçı biter bitmez başlayan çatışmacı ortam, yine de çok şükür, kan akmadan sona erdi.

Görüntüler, futbolseverlerin hafızalarında herhalde uzun yıllar yaşayacak.

En baştan şu kadarını söyleyeyim: Çatışmacı ortamın nereye evrilebileceği, bazıları günler öncesinden olduğunu söylese de, benim baktığım açıdan maçın yarısında bile belliydi.

Ara verildiğinde, kanallar arasında dolaşırken, aSpor kanalının yorumcusu Erman Toroğlu’dan, ‘‘Böyle giderse, görmesi gerekenler görüp tedbir almazlarsa, bu maç karakolda biter’’ tespitini dinledim.

Endişe edilen, maç bitince gerçekten oldu. 

Bu sezon, Süper Lig, iki takımın diğer takımların puan olarak çok önünde gittiği bir yarış halinde geçiyor. Galatasaray ile Fenerbahçe, biri 81, diğeri 79 puanla, daha şimdiden diğer takımlardan hayli öndeler. Bir sonraki takımla -Trabzonspor ile- aralarında 30 puan fark bulunuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bugün bayram, gülüp eğlenmemiz gereken birkaç gün başlıyor ama… Hepinize iyi bayramlar dilerim 10 Nisan 2024 | 165 Okunma İYİ Parti’de başkanlık boşalacak beklentisiyle adaylar çıkıyor; sanki biraz fazla acul davranılıyor gibime geliyor 09 Nisan 2024 | 1.505 Okunma Bir Fenerbahçeli’nin yaşanan ve yaşatılanlara, -daha çok da Ali Koç’a- itirazları… 08 Nisan 2024 | 1.211 Okunma AK Partili yazarlar da seçim yenilgisinin sebeplerini arıyor.. Okumalarını arzuladığım bir değerlendirme var… 07 Nisan 2024 | 2.725 Okunma 22 senedir pek yaşanmayana tanıklık ediyoruz: AK Parti içerisinde ve çevresinde her kafadan ses çıkıyor 06 Nisan 2024 | 6.985 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar