Tarih söylüyor: Hastalıkları aşıyla yenme Avrupa’ya bizim hediyemiz.. Futbolda da iyiyiz…

Futbolun böyle de bir özelliği var: Efkarlı günlerde geçici bir süre için de olsa fazla ilgilenmeyenleri bile sevindirik yapabiliyor.Geçen akşam Hollanda karşısında 4-2 galip gelmişti Türk milli takımı;...

Futbolun böyle de bir özelliği var: Efkarlı günlerde geçici bir süre için de olsa fazla ilgilenmeyenleri bile sevindirik yapabiliyor.

Geçen akşam Hollanda karşısında 4-2 galip gelmişti Türk milli takımı; dün akşam da Norveç karşısında maçı 3-0 önde bitirdi.

Keyifliyiz.

İlgisizlerin de okuyabileceğini düşünerek futbol hakkında bir şeyler söylemek gerekebilir.

Kısaca “Futbol yalnızca futbol değildir” diye bir söz var. Doğrudur. Futbol ekonomidir, siyasettir; bunlara ek olarak sosyoloji, psikoloji, yönetim bilimi alanlarını ilgilendiren karmaşık bir yapıdır da. Bütün bunların kesişme noktasında her biri etten-sinirden oluşan oyuncular durur.

Milli takımlar, her ülkenin kendi liglerinden farklı olarak, o ülkenin gençlerinden oluşur. Bir ara kendi ülkelerinde milli takım düzeyinde bulunmayan oyunculardan devşirme yoluyla -vatandaşlık verilerek- milli takımımıza alınanlar oldu; ama onlar istisnadır. Bugünkü milli takım bütünüyle bizim gençlerden oluşuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir büyük kırılma anı.. Taşların yerinden oynamasından Türkiye de etkilenebilir, ama nasıl? 13 Nisan 2021 | 1.280 Okunma “128 milyar dolar nerede?” sorusu yanlış cevap almak için soruluyor.. Hesap başka oysa… 12 Nisan 2021 | 5.522 Okunma Bir günlük merak arası: BAE’yi kim karıştırıyor, Afrika seçimlerine kim müdahale ediyor? 11 Nisan 2021 | 1.005 Okunma Siyasilerin futbol izlemeye vakti olmayabilir diye yazıyorum: Halkın ikna edilmesi gerekiyor… 10 Nisan 2021 | 720 Okunma Gençlerin sesini duyuyor musunuz? “Durdurun dünyayı, inecek var” diyorlar… 09 Nisan 2021 | 2.000 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar