Taha Kıvanç Kulis’i: AK Parti trol faaliyetlerini cezalandırmak için yasa çıkarıyor; konu emin elde…

Bugünkü yazımı da Ankara’dan yazan Taha Kıvanç’ın notlarına bıraktım.İktidar cephesi trollerden yoruldu ve kendi eliyle kurduğu yapıyı daha fazla taşımamak için uygun bir yol...

Bugünkü yazımı da Ankara’dan yazan Taha Kıvanç’ın notlarına bıraktım.

İktidar cephesi trollerden yoruldu ve kendi eliyle kurduğu yapıyı daha fazla taşımamak için uygun bir yol arayışında mı?

Ankara’da böyle düşünenler var.

Biri, “Troller AK Parti’ye bakışı olumsuz etkilemeye başladı, bu da seçimde sandığa yansıyacaktır endişesi parti saflarında yaygınlaştı” dedi.

Trol, woke, cancel culture

‘Trol’ sözcüğü dilimize bir başka dilden girdi, ama zaten dünyanın bütün dillerinde aynı kelime kullanılıyor. İlk kullanıldığı dilde ‘hoşlanmadığı birini ya da bir düşünceyi karalamak için sosyal medya hesabını kullanan kişi’ anlamına geliyor ‘trol’. Bireysel bir uğraş. En çok da sanatçıları hedef alıyor o ülkede trol denen yaratık.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı ABD’ye darılmış, bunu açıklamalarından anlıyoruz… Benim birkaç teselli cümlem olacak… 25 Eylül 2021 | 3.156 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD gezisi: Biden’la görüşülmemiş, ama sorun bakalım neden? 24 Eylül 2021 | 8.118 Okunma Endişeli muhafazakarlar varmış… Kimmiş onlar ve neden endişe ediyorlar? 23 Eylül 2021 | 3.034 Okunma İktidar dev binalar ve devleşen sorunlar açmazında… 22 Eylül 2021 | 3.411 Okunma Sorunlarımız var, ama çözme işini beceremiyoruz.. Muhatap aranıyorsa o da var…  21 Eylül 2021 | 2.030 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar