Şunu iyi bilelim: Artık bizim de bir Le Pen’imiz var…

Gazeteci Fehmi Koru'nun bugünkü (07.05.2022)''Şunu iyi bilelim: Artık bizim de bir Le Pen’imiz var…'' başlıklı yazısı.

Zafer Partisi ve Ümit Özdağ günümüz siyasi ortamına bir çıktı pir çıktı. 

Yalnızca kendisine ve partisine taban aramıyor Ümit Özdağ, daha geniş bir alanda da belirleyici olmak, konuşulmayanları konuşarak gündem oluşturmak ve hatta cumhurbaşkanının kim olacağını da belirlemek istiyor.

Önce Ankara büyükşehir belediye başkanı Mansur Yavaş’ın Millet İttifakı tarafından cumhurbaşkanı adayı gösterilmesini talep etti, talebinin ilgi görmediğini fark edince kendi partisinin -herhalde 100 bin imza toplayarak- bunu gerçekleştirebileceğini duyurdu.

Ardından, sınır bölgemizde yaşananları ve o yaşananların sonucu olarak ülkemize sığınmış sayıları birkaç milyona ulaşmış insanları, kendisini ve partisinin misyonunu anlatma aracı olarak seçtiğini en keskin cümleler kullanarak belli etti.

Politika gündemine ‘sığınmacılar’ konusunu sokmayı başardı. 8 milyon olduğunu iddia ettiği ülkemizdeki yabancıların bütününün ülkelerine -gerekirse zor kullanılarak- gönderilmesini istiyor Özdağ ve partisi…

[Son zamanlara kadar Suriye’den gelenlere ‘muhacir’ muamelesi yapmaktan söz eden iktidarın dilinin de değişmeye ve gönüllü geri göndermenin gündemde olduğundan söz edilmeye başlandığını görebiliyoruz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Atatürk Havalimanı yok edilmeye çalışılırken yüzlere vuran rahatsızlık 17 Mayıs 2022 | 3.093 Okunma Geçmiş ve bugün.. Benzerlikler çok; tek eksik, seçimin gecikmesi… 16 Mayıs 2022 | 1.271 Okunma AK Parti’de çok seslilik.. TBMM grup başkan vekili parti sözcüsünden tekzip yedi 15 Mayıs 2022 | 2.013 Okunma Bir filmden hareketle devletler oyunu.. Rusya ve Putin oyuna mı getirildi? Ya Türkiye? 14 Mayıs 2022 | 2.526 Okunma Pollyannacıyım.. Ne yapayım, adalete güvenmek istiyorum… 13 Mayıs 2022 | 996 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar