Sülün Osman ile Raki’yi kıskandıracak çapta dolandırıcılık öykülerinden geçilmiyor ülkemizde…

İlginç günlerde yaşıyoruz, bu kesin. Başlatan galiba ünlü sosyologumuz merhum Prof. Şerif Mardin’di; o söyledi diye günler ve haftalar boyu “Yoksa Malezyalaşıyor muyuz?” sorusu eşliğinde ‘eksen kayması’ konusunu tartışmıştık.

Hatırladınız herhalde.

Malezyalaşma bizim için söz konusu olmadı, ancak Malezya, son zamanlarda, o tartışmayı sürdürdüğümüz AK Parti’nin güçlü ve başarılı göründüğü dönemindeki Türkiye gibi olmaya başladı. 

esmen ve alenen Rusya ile yakınlaştığımız, buna karşılık 1950’lerden beri kendimizi içinde bulduğumuz NATO ile aramıza mesafe giren ve bir zamanlar ‘stratejik ortağı’ olmakla övünülen ABD’yle sürtüştüğümüz bir durumun içindeyiz; ancak bakıyorum, “Yoksa eksenimiz mi kayıyor?” sorusunu soran tek bir Allah’ın kulu çıkmıyor.

Kendimize güvenimiz arttığı için olmalı.

Televizyon yorumcularına, gazetelerde köşeleri olanlara göre şimdi olanın sebebi bu: Kendimize güveniyoruz…

Öte yandan kendisine güveni artan milletimizin fertleri aldanıyor ve aldatılıyor. Her gün gazetelerde, birileri tarafından aldatılan insanların iç yakan öykülerine dair haberler okuyorum. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayasofya yeniden cami oldu.. “Neden Ayasofya?”, “Neden şimdi?” sorularına cevabımdır… 11 Temmuz 2020 | 6.463 Okunma Türkiye neleri konuşuyor, ben ise kimsenin kulak vermediği konularla ilgileniyorum.. 10 Temmuz 2020 | 6.184 Okunma Ayasofya.. Çoklu baro.. Şehir Üniversitesi.. Sosyal medya.. İktidar cephesinin acelesi olduğu muhakkak da, bunun sebebi ne? 09 Temmuz 2020 | 6.053 Okunma İktidar güçlüdür, isterse baroları böler; ama bunu yapmalı mı? 08 Temmuz 2020 | 3.495 Okunma Hasan Cemal’in yanlışı beni nerelere götürdü.. ‘Ceberut’ sözcüğünün izinde… 07 Temmuz 2020 | 4.402 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum