Sorusu bol bir siyasi yazı yazdım: Şifreyi çözmek okuyana kalsın…

“Ufaktan araya mesafe koymaya başladılar” tespitimden alınanlar olduğu anlaşılıyor. Halbuki ortada alınmayı gerektirecek bir durum yok. Yaptıkları dünya tarihinde -ve bu arada Türkiye’de de- defalarca...

“Ufaktan araya mesafe koymaya başladılar” tespitimden alınanlar olduğu anlaşılıyor. Halbuki ortada alınmayı gerektirecek bir durum yok. Yaptıkları dünya tarihinde -ve bu arada Türkiye’de de- defalarca görülmüş olan bir şey: Kimse kaybedecek olanla yan yana görünmek istemiyor…

Yıllarca yan yana durmuş olanlar bile hafiften bunu unutturma çabasına girdiler.

Gazete köşeleri bunun örnekleriyle dolu.

Televizyonlardaki tartışmaları izlemediğim için bilmiyorum; ancak orada da diller değişmiş, bazı müdavim yorumcular eski sıklıkta kanallarda arz-ı endam etmemeye başlamışlarsa hiç şaşırmam.

Şimdikine benzer ortamlarda herkes kendince tedbirini alır. Şimdi de alıyorlar.

Olanı daha iyi görmeye yarayacak örnekler ortada.

Futbola bakalım.

Sadece iki yıl önce süper ligde şampiyon Başakşehir takımıydı. 2019-2020 sezonunda Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzonspor’un önünde ipi göğüslemişti Başakşehir. Taraftar kitlesi olmadığı halde ligde fırtına gibi esecek duruma gelmesini güçlü destekçi/leri/ne borçluydu.

Reklam
Geçen yıl Başakşehir’in yaldızlarının dökülmeye başladığı fark edildi ve sezonu 12. olarak tamamlayabildi.

Bu yıl ise durum hiç açıcı değil. Teknik direktör Aykut Kocaman olduğu, takımın iskeleti büyük çapta iki yıl öncekinden az farklı olduğu halde, önüne gelen Başakşehir’i dövüyor.

En son, dün, ilk golü atarak üstünlük sağladığı halde, rakibi Göztepe, ne yaptı etti, Başakşehir’i İzmir’den puansız göndermeyi başardı (Göztepe 2 – Başakşehir 1).

Ligde ilk dört maçta tek puan alamadı Başakşehir. 

Ne oldu da böyle oldu acaba?

Herhalde bu durumun birden fazla sebebi vardır da, ben en ciddi sebep olarak bunda da siyasetin belirleyici etkisini görüyorum.

Siyasetteki durum futbolu etkiliyor.

...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bugün seçim olsa sandıktan muzaffer çıkacağını düşünüyor muhalefet.. Acaba? 14 Eylül 2021 | 2.387 Okunma Sorusu bol bir siyasi yazı yazdım: Şifreyi çözmek okuyana kalsın… 13 Eylül 2021 | 2.130 Okunma Fatih Sultan Mehmet ve Ekrem İmamoğlu birbirine benzer mi, benzemez mi? 12 Eylül 2021 | 694 Okunma Bölgemizi değiştiren, ABD’yi dönüştüren, dünyanın kimyasını bozan eylemler… 11 Eylül 2021 | 774 Okunma Hemen heyecanlanmayın: Adalet ve Kalkınma Partisi seçimin kaybedeni… 10 Eylül 2021 | 5.676 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar