Siyasilerin futbol izlemeye vakti olmayabilir diye yazıyorum: Halkın ikna edilmesi gerekiyor…

Fenerbahçe’nin durumunu izlerken nedense gözümün önüne Türkiye ve siyasi hayatımız geliyor.Şampiyonluğa alışmış bir takım Fenerbahçe (FB), ancak son yıllarda zirveye uzaktan bakıyor. Bu...

Fenerbahçe’nin durumunu izlerken nedense gözümün önüne Türkiye ve siyasi hayatımız geliyor.

Şampiyonluğa alışmış bir takım Fenerbahçe (FB), ancak son yıllarda zirveye uzaktan bakıyor. Bu yıl acayip paralar dökülerek önemli transferler yapıldı, taraftar “Şampiyonluk çantada keklik” havasına erken girdi, işler yine beklendiği gibi gitmiyor.

Kulübün başında ülkemizin en büyük sanayi kuruluşunun patronlarından biri var; takımın kötü gidişi onun için şahsi itibar meselesi. Ali Koç bu yıl da takıma şampiyonluk yaşatamazsa taraftar gözünde kaybedeceğinin bilincinde.

Başa geldiği ilk günden bu yana olağanüstü çaba gösterdi, ancak aldığı her karar sahaya yanlış olarak yansıdı.

Sorumluluğun üzerine yıkılabileceği başka bir kişi yok FB’de.

Nasıl, futbolda çizdiğim tablo, korona virüsü ile mücadelede geriye düşüşlerin yaşandığı, ekonomide alınan kararların varılmak istenen hedefin tam tersi bir ekonomik tabloya yol açtığı ülkemizin durumunu andırmıyor mu?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İçki yasağı da nereden çıktı? Galiba bir yanlış anlamadan… 02 Mayıs 2021 | 768 Okunma CIA başkanının ABD başkanına tavsiye ettiği Netflix filmi.. İnsanlık dışı uygulamalar.. Ve çıkış yolu… 01 Mayıs 2021 | 1.658 Okunma Bizde neler konuşuluyor, İngilizler 58 bin Sterlin’lik masrafı başbakanlarına çok görüyor… 30 Nisan 2021 | 1.360 Okunma Olana doğru teşhis koymak.. Olabilecekleri sağlıklı biçimde öngörebilmek.. İşte bütün mesele… 29 Nisan 2021 | 1.053 Okunma İktidarın tercihleri değişiyor, iktidar medyası henüz bunun farkında değil… 28 Nisan 2021 | 2.929 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar