Siyasette son sözün sahibi hep ekonomi olmuştur.. Günümüz politikacıları bunu bilmiyor olabilirler mi? 

Bazılarımızın yarın açıklanacak enflasyon oranını heyecanla beklediklerini biliyorum.Hacı yolu bekler gibi bekleniyor.TÜİK’in açıklayacağı oran hükümetin maaş ve ücretlere...

Bazılarımızın yarın açıklanacak enflasyon oranını heyecanla beklediklerini biliyorum.

Hacı yolu bekler gibi bekleniyor.

TÜİK’in açıklayacağı oran hükümetin maaş ve ücretlere yansıtacağı zam oranını etkileyecek; çalışan kesim, memurlar ve emekliler bu yüzden heyecanlı.

Bayrama gidilen günlerde işleri doğal olarak artan esnaf ve ticaret erbabı bu bayram öncesi beklediğini bulamamış görünyor; zam haberinin alış-verişe olumlu bir etkisi olacağı umudu sebebiyle onların kulakları da yeni oranda.

Geçmiş bir yılın enflasyonu geçen ay yüzde 73.5 olarak açıklanmıştı; haziran ayında fiyatlar biraz daha arttığına göre yarın ilan edilecek oranın bunun üstünde çıkması gerekir diye düşünülüyor.

Yüzde 80? 85? 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Umutlarla bir yere kadar, siyasetin gerçekleri hayallerin düşmanıdır 15 Ağustos 2022 | 87 Okunma Başarısızlığı kimse üstlenmez bizde, başarıya düşmanlığı da CHP’lilerden öğreniyoruz 14 Ağustos 2022 | 999 Okunma Medya takım tutar gibi parti tutar, partiler ve adaylar yıkıcı bir dille seçmen karşına çıkarsa… 13 Ağustos 2022 | 676 Okunma “2022 Türkiyesi” denildiğinde, akla, konser yasağı, parti faaliyetlerini engelleme veya deri rengine tahammülsüzlük gelmemeliydi 12 Ağustos 2022 | 906 Okunma ABD’de Trump bir ilke maruz bırakıldı: Başsavcı Trump’ı iş insanı olarak sorguladı… 11 Ağustos 2022 | 1.452 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar