Siyaset ‘güvenli bölge’ konusunda medyayı ters köşe yaptı.. Yeni tavrı kesin sanacakları uyarayım dedim…

Türkiye ile ABD Fırat’ın doğusunda bir ‘güvenli bölge’ oluşturmak üzere anlaşmaya vardı. Bu amaçla Şanlıurfa’da müşterek bir karargâh da kuruldu ve belli sayıda Amerikan askeri orada görev almak üzere ülkemize ayak bastı.

Son haberlere göre, iki ülkenin askerleri ‘güvenli bölge’ denilen alanda devriye görevine de başladı.

Günlerden beri bu anlaşmanın ne kadar muazzam bir başarı olduğunu gazetelerde okuyor, televizyon ekranlarında dinliyorsunuz.

Hangileri olduğunu tahminde zorlanmayacağınız gazetelerde, ‘güvenli bölge’ ile ilgili anlaşmayı Türkiye açısından ‘büyük zafer’ olarak sunmayan köşe yazarı kalmadığını biliniz.

Yazılanlara baktığımızda, ABD Türkiye’nin tezini kabul etmiş oluyor; zaten olayı ‘zafer’ haline getiren de bu: ABD’nin tezimizi kabul etmesi…

Dün yeni bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan bir dizi açılış için gittiği Malatya’da kürsüye çıktığında, ‘güvenli bölge’ konusunda bütün bilinenleri tersine çevirecek cümleler de sarf etti. 

Okuyalım:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye ve iktidar 18 yılda neler yaşadı ve neler yaşattı? Biraz yakından bakalım mı? 05 Ağustos 2020 | 946 Okunma Bu bayram medyamız yine bildiğiniz medyamızdı 03 Ağustos 2020 | 576 Okunma Bayram hatırına, zihinlerimizdeki karmaşayı ortadan kaldırmak için çaba göstersek ya… 02 Ağustos 2020 | 461 Okunma Deney kabı olarak ülkemiz.. ‘He man’ türü liderler seçimi kaybedeceklerini anlayınca neler yaparlar? 01 Ağustos 2020 | 1.372 Okunma Tercih meselesi.. ‘He man’ türü güçlü liderler mi, güçsüz görünüp halkını mutlu etmeyi bilenler mi? 29 Temmuz 2020 | 1.395 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar