Sıkıntılı günlere doğru.. Yardımlaşmanın birden çok yöntemi var…

Her çocuğa artık onlarla ilgilenmeyeceği yaşına erişene kadar sayısız üst-baş ile yığınla oyuncak alınıyor… Çocuk büyüyor, arkadan başka çocuk da gelmiyor… Peki...

Her çocuğa artık onlarla ilgilenmeyeceği yaşına erişene kadar sayısız üst-baş ile yığınla oyuncak alınıyor… Çocuk büyüyor, arkadan başka çocuk da gelmiyor… Peki büyüyen çocuğunuza henüz küçükken aldığınız üst-baş ile sonradan oynamaz olduğu oyuncaklara ne oluyor?

Büyücek bir evden daha küçüğüne taşınmanız gerekiyor ve yeni evde pek çok eşyanızı koyabileceğiniz yer yok… Bu durumda fazla eşyalarınızı ne yapıyorsunuz?

Paraya kıyarak kitaplar aldınız, okudunuz ve kitap almaya devam ediyorsunuz, ancak bir süre sonra onları koyacak yer bulmakta zorlanıyorsunuz; bir çoğunu elden çıkarmak istiyorsunuz, ancak bunu nasıl yapacaksınız?

Gündemin ilk sırasında ekonomik sıkıntılar ile hükümetin ‘yeni ekonomi modeli’, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ile yakınlaşmayla başlayan ve ardından benzer bir gelişmenin Mısır ve İsrail’le de gerçekleştirileceği anlaşılan yeni dış politika tercihleri, ittifakların çıkaracağı cumhurbaşkanı adaylarının kimler olacağı türünden ‘hayati’ konular varken, eski giysiler, oyuncaklar, boşa çıkan kitaplar gibi enti püften konular da nereden mi çıktı?

Söyleyeyim. Biraz önce bir gazetenin (Yeniçağ) internet sitesinden kendini gösteren şu haberden çıktı:

Almanya’da ayva ikramı

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Adalet herkese lazım” deriz de dizilerdeki görüntüler neden gözümü buğulandırıyor? 18 Ocak 2022 | 1.817 Okunma ‘’Bir âlim bin yıl geriden uyarıyor: Görüşlerinizi mutlaka sınamalısınız…’’ 17 Ocak 2022 | 3.749 Okunma Fehmi Koru:’’Cumhurbaşkanı ekonomik sorunları yüzünden ABD ve Avrupa ülkelerine acıyor.. Doğruysa ben de acırım…’’ 16 Ocak 2022 | 2.677 Okunma Fehmi Koru: ‘’İmralı-Edirne-Kandil ekseni arasında kaldık.. ‘En büyük hesabı’ bekleyeceğiz…’’ 15 Ocak 2022 | 1.915 Okunma Muhalefet seçim kazanmayı çantada keklik görüyor, ama bir kez daha üzülebilirler… 14 Ocak 2022 | 3.165 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar