Seçime ‘Hoca’ fetvası.. Emeklilere haber: 4 gece 5 günlük bayram tatili.. 11 bin TL’lik veya 350 bin TL’lik otellerde…

İsminin yanında ‘Hoca’ sıfatı bulunan biri, iki partiye oy kullanmanın caiz olmadığına dair fetva vermiş…Gönlündeki partiyi de açıklamış mı, onu öğrenemedim. Ancak kendisinin...

İsminin yanında ‘Hoca’ sıfatı bulunan biri, iki partiye oy kullanmanın caiz olmadığına dair fetva vermiş…

Gönlündeki partiyi de açıklamış mı, onu öğrenemedim. Ancak kendisinin ağzına bakanlar gönlünün kimde ve hangi partide olduğunu biliyorlardır.

Acaba ‘Hoca’ sıfatlı kişinin ağzına ne kadar insan bakıyor ve o dedi diye vereceği oyu değiştirmeye karar veriyordur dersiniz?

Kendisine sorulsa herhalde çok yüksek bir rakamı telaffuz edecektir, ama mensubu olduğu bilinen dini cemaat içinde bile artık sözünün dinlenmediği anlaşılıyor.

Söylendiğine göre afaroz edilmiş…

Bu haberi duyunca şaşırdım. ‘Afaroz’, bilindiği üzere, bir başka dine ait kavram. Kilise asırlar boyu görüşlerini beğenmediği, kendisinin dini otoritesini kabule yanaşmayan kişileri bu yolla cezalandırmaktaydı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
En kaçınılan çatışma başladı mı yoksa? İHA’lar, füzeler, ‘Demir kubbe’.. ‘Mesih-Mehdi’ inançları.. Uyuyan hücreler… 14 Nisan 2024 | 1.154 Okunma İki sorum var: Bahçeli neden Akşener’in İYİ Parti’nin başında kalmasını istiyor?.. İsrail ile ABD İran’ı neden tehdit ediyor?.. 13 Nisan 2024 | 3.321 Okunma İstanbul’dan Bursa’ya günübirlik seyahatimiz 12 Nisan 2024 | 606 Okunma İktidarın seçimde tattığı ‘yenilgi’de iktidara yakın medyanın desteğinin payı ne kadardır dersiniz? 11 Nisan 2024 | 2.031 Okunma Bugün bayram, gülüp eğlenmemiz gereken birkaç gün başlıyor ama… Hepinize iyi bayramlar dilerim 10 Nisan 2024 | 246 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar