Seçime doğru: Muharrem İnce’ye ziyaret.. MHP gerçekten ayrı liste mi çıkaracak? Vaatler ne kadar inandırıcı?

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, dün, 100 bin imza toplama yöntemiyle cumhurbaşkanı adayı olmaya hak kazanmış eski CHP’li -şimdinin Memleket Partisi genel...

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, dün, 100 bin imza toplama yöntemiyle cumhurbaşkanı adayı olmaya hak kazanmış eski CHP’li -şimdinin Memleket Partisi genel başkanı- Muharrem İnce’yi ziyaret etti.

Dikkatlerin yoğunlaştığı bir olaydı bu, ama ziyaretten bazılarının beklediği gibi İnce’nin adaylıktan çekileceği haberi çıkmadı.

Cumhur İttifakı içerisinde yer alan MHP genel başkanı Devlet Bahçeli partisinin seçime kendi logosu ve milletvekili listesiyle gireceğini açıkladı.

Yine aynı ittifaktan BBP genel başkanı Mustafa Destici ise, ittifak içerisinde yer alan partilerin seçime kendi logolarıyla gitmeleri halinde büyük oy kayıpları yaşanacağı bilgisini teyit etti.

Bu listeye, iktidarın seçmenlere şirin görünmek için birbiri ardına açıkladığı vaatleri de eklemek mümkün.

Gelişmelerin hepsi bu seçim sürecinin olağanüstü ilginç şartlarda geçeceğinin belirtisi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Önümüzdeki dönemde her şey Bahçeli’nin dediği gibi değişecekse, değişime nereden başlamalı? Önerilerim… 07 Haziran 2023 | 3.596 Okunma Bakanlar, üst düzey bürokratlar değişiyor.. ‘Üst akıl’ bunun neresinde? Ya Devlet Bahçeli? 06 Haziran 2023 | 5.785 Okunma Eskiler “Bir çiçekle bahar olmaz” derlerdi. Refahı artırmak için adalet de ekonomiye katkı sunmalı 05 Haziran 2023 | 1.606 Okunma Pek de yeni olmayan yüzlerden oluşan yeni cumhurbaşkanlığı kabinesini takdimimdir 04 Haziran 2023 | 5.875 Okunma Cumhurbaşkanı bugün yemin edecek.. BBC Türkiye’yi ‘imparatorluk’ olarak değerlendiriyor 03 Haziran 2023 | 1.724 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar