S-400 istiyoruz, F-35’ten de vazgeçmiyoruz.. ABD ile Rusya’yı eş değerde müttefik görüyoruz.. Bir yanlışlık var, ama ne?

Anlamakta zorlandığım gelişmeler çoğalınca, başkalarından farklı olarak, ben kendimi sorgulamaya başlarım. En başta sorduğum, “Acaba hatalı davrandıklarını düşündüklerim doğru...

Anlamakta zorlandığım gelişmeler çoğalınca, başkalarından farklı olarak, ben kendimi sorgulamaya başlarım. En başta sorduğum, “Acaba hatalı davrandıklarını düşündüklerim doğru da yanlışta olan ben olabilir miyim?” sorusudur.

Bugünlerde aynı soruyu çokça zihnimde taşıyorum.

İç politikada, hatta on gün sonra İstanbul’da yapılması kararlaştırılmış tekrar seçime dönük aklımın almadığı pek çok ayrıntı var. Kendimi karar vericilerin yerine koyduğumda asla yapmayacağımı düşündüğüm türden hatalar yapıldığını görüyorum.

Tabii bu düşünce aklıma üşüştüğünde de, derhal, “Acaba hatalı olan ben miyim?” sorusunu sormaktan kendimi alamıyorum.

Bir imparatorluğu kaybetmişiz

Esas aklımın almadığı bir gelişme ise dış politika alanında yaşanıyor. Bugün bu konuyu sizlerle paylaşmak niyetindeyim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçime 5 kala tablo iktidar cephesi için flu.. Tek umut yoğun medya desteğinde görünüyor… 19 Haziran 2019 | 4.119 Okunma The loss of Morsi and Egypt.. Turkey should find a way to mend its ties with Egypt… 18 Haziran 2019 | 7 Okunma Mursi’nin kaybı ve Mısır.. Türkiye Mısır’ı yeniden kazanmanın bir yolunu bulmalı… 18 Haziran 2019 | 4.468 Okunma Bir televizyon münazarasının ardından… 17 Haziran 2019 | 12.584 Okunma Tonight’s debate: Are the gladiators on TV or orators whose aim is to convince us to vote for them? 16 Haziran 2019 | 14 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar