Renkli ve üslup sahibi bir yazarı yitirdik, Selahattin Duman’ı…

“Selahattin Duman hayatını kaybetti.”Gazetecinin ölümünü yine gazetelerde haber olduğunda öğreniyoruz. Selahattin Duman’ın ölümü, hayata onun kadar sımsıkı sarılmış ve her...

“Selahattin Duman hayatını kaybetti.”

Gazetecinin ölümünü yine gazetelerde haber olduğunda öğreniyoruz. Selahattin Duman’ın ölümü, hayata onun kadar sımsıkı sarılmış ve her günü sanki bir kaç 24 saati o güne sığdırması gerekiyormuşçasına yaşadığı izlenimi veren bir ikinci kişi tanımadığım için, beni sarstı.

Oysa bir süre önce ağır bir kaza geçirmiş, haftalardır hastanede yatıyormuş. 

“Nasıl olur?” tepkisini, en son çok yakını Zafer Mutlu’nun öncüğünde yayın hayatına başlayan haftalık ‘Oksijen’ gazetesinde yazılarını yeniden okumaya başladığımdan verdim.

Demek, hasta yatağında bile neşesini koruyabilmiş.

Aynı yaştaydık. Basın hayatına çok genç yaşta Ankara’da başladığı halde çok sonraları yazar olarak tanınmıştı ve ben de onun bu yeni kimliğinin ilk belirdiği olaya bayağı yakından tanıklık etmiştim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yurtdışına gidemeyen, yurtdışından kimselerin gelmediği bir ülkeye dönüşüyoruz… 05 Mayıs 2021 | 994 Okunma Siyasete ve AK Parti’ye yakın dostlar neden endişeli? Endişeleri yerinde olabilir… 04 Mayıs 2021 | 6.262 Okunma Zülfü yare dokunmayan, sözümün gerçekten meclisten dışarı olduğu bir yazı… 03 Mayıs 2021 | 1.260 Okunma İçki yasağı da nereden çıktı? Galiba bir yanlış anlamadan… 02 Mayıs 2021 | 1.095 Okunma CIA başkanının ABD başkanına tavsiye ettiği Netflix filmi.. İnsanlık dışı uygulamalar.. Ve çıkış yolu… 01 Mayıs 2021 | 1.792 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar