Reform mu dediniz? Osmanlı’da da en çok konuşulan sözcüktü ‘ıslahat’…

İster ‘reform’ ister eski deyimle ‘ıslahat’ sözcüğü kullanılsın, bugünkü hükümetin kendisini bana beğendirecek işler yapabileceğinden çok kuşkuluyum.

AK Parti’den hala umudunu kesmeyen, sorunların varlığını kabul etse bile birkaç küçük fırça darbesiyle işlerin düzelebileceğini düşünen, bu sebeple de ‘reform’ sözcüğünü yetkililerin kullandığını işitince sevinenlerdenseniz, kendinizi yalnız hissetmeyiniz diye uyarayım:

Yalnız değilsiniz.

Kamuoyu yoklamalarına göre o malum soruya muhatap olunca hala “Oyum AK Parti’ye” diyenlerin oranı yüzde 28.5…

Umudunu yitirmeyen insanlar…

Gözü muhalefete kaymış, ancak orada da fazla umut ışığı görmediği için kendisini muallakta hisseden yüzde 25.3 oranında bir başka kalabalık grup daha var; sandık zamanı gelince onlardan bir bölümünün eski alışkanlıklarıyla AK Parti’ye oy kullanabileceğini de hesaba dahil etmekte yarar var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Geçmişin yanlışlarını günümüz yanlışlarından sonra tekrarlamak yanlıştır… 03 Aralık 2020 | 1.878 Okunma “Ordu satılmış” tartışması üzerine ülkelerin ve ülkemizin politika röntgeni… 02 Aralık 2020 | 2.897 Okunma Trump giderayak İran’a savaş başlatır ve “Savaş halindeki ülkede başkan değişmez” tezini kullanır mı? 01 Aralık 2020 | 2.787 Okunma Katar ve Arap yatırımları konusunda ilk elden tanığı olduğum birkaç anım var… 30 Kasım 2020 | 6.606 Okunma Korona günlerini en iyi nasıl değerlendirebiliriz? Kendi deneyimimi paylaşıyorum… 29 Kasım 2020 | 2.382 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar